Tomasz Karolak o swoich zarobkach: „Cały czas muszę kombinować”

52-letni Tomasz Karolak to bardzo lubiany aktor znany z serialu „Rodzinka.pl” a także filmów z serii „Listy do M” czy „Planeta Singli”. Od 2010 roku prowadzi także własny teatr IMKA.

Jednak pomimo swojej popularności i mitów krążących na temat zarobków gwiazd, aktor twierdzi, że cały czas musi kombinować.

Ile naprawdę zarabia Karolak?

 

fot. https://www.facebook.com/profile.php?id=100061273526891

 

Pod koniec 2023 roku aktor udzielił wywiadu dla serwisu Money.pl i tam żalił się na los artystów. Jak przyznał, za główną rolę w filmie dostaje tylko 200 tysięcy złotych:

 

Myślicie, że jak aktor zagra w „Listach do M.”, później leży do góry kołami przez rok, no nie jest tak. Jest powszechne przekonanie, że my jesteśmy milionerami, a tak nie jest. To nie są stawki zachodnich gwiazd. Jak grasz główną rolę, to zarobisz 200 tys. złotych w filmie, który oglądają miliony ludzi.

 

Natomiast za występy w teatrach, stawki są jeszcze niższe:

 

W teatrze zarabia się bardzo mało. Masz za przedstawienie 800-700 złotych, a w państwowych teatrach jeszcze mniej.

Tomasz Karolak przyznał, że miesięcznie na życie potrzebuje 40 tys. złotych i musi kombinować, by taką kwotę zarobić:

 

Cały czas muszę kombinować, żeby nie zabrakło na dzieci, na leasingi. No bo mam też przecież samochodowe leasingi. To nie jest tak, że leżę do góry kołami*

– stwierdził.

 

Tymczasem Super Express zauważył, że w 2023 roku Karolak zagrał w pięciu dużych produkcjach, co według podanych przez niego stawek powinno dawać milion złotych przychodu. Do tego doliczyć trzeba zyski z teatru.

W 2024 roku zaś aktor bierze udział w programie „Czas na show. Drag Me Out”. Tym samym wydaje się, że realnie w skali roku zarabia ponad milion złotych, a więc co najmniej 83 tys. zł. na miesiąc.

 

*cyt. money.pl