Nowy lek na odchudzanie! Co to jest CT-388?

Koncern farmaceutyczny Roche poinformował o stworzeniu nowego preparatu. Jest to lek na odchudzanie CT-388.

Co to za lek i jak działa?

 

zdjęcie ilustracyjne pixabay

 

Presja posiadania szczupłej sylwetki jest ogromna, a jednocześnie coraz więcej osób zmaga się z nadwagą i otyłością. Część z nich sięga po środki medyczne – takie jak choćby zastrzyki hamujące apetyt. Pomimo tego, że te produkty mają „złą prasę”, to wielu odchudzającym się, pomogły zatrzymać „błędne koło” napadów objadania się, wyrzutów sumienia, głodzenia się i kolejnego objadania.

 

Zastrzyki na odchudzanie CT-388

Lek na odchudzanie CT-388 jest właśnie jednym z produktów, który pozwoli zapanować nad głodem. Jak informuje Onet, produkt koncernu Roche nieco różni się od innych zastrzyków na odchudzanie:

 

Ozempic i Wegovy działają poprzez naśladowanie hormonu regulującego poziom cukru we krwi i hamującego apetyt. Lek Roche natomiast działa jak „Mounjaro” pochodzący od farmaceutycznego giganta Eli Lilly. Zawiera substancję czynną tirzepatyd, która działa na dwa hormony hamujące poczucie głodu.

 

Badani stracili 18,8% masy ciała

Jak podaje Roche, badani w ciągu 6 miesięcy przyjmowania leku schudli o 18,8%:

 

Badanie wykazało, że podskórne wstrzyknięcie CT-388 raz w tygodniu przez 24 tygodnie spowodowało znaczną utratę masy ciała u zdrowych dorosłych z otyłością w porównaniu z placebo. Utrata masy ciała osiągnięta za pomocą CT-388 była klinicznie znacząca, ze średnią skorygowaną o placebo utratą masy ciała wynoszącą 18,8% (wartość p < 0,001).

 

Skutki uboczne CT-388

Pomimo optymistycznych wieści, Roche przekazało też informacje o skutkach ubocznych stosowania preparatu – mogą pojawić się nudności czy wymioty.

Z tego też względu prowadzone są dalsze testy i badania. Nie wiadomo więc, kiedy produkt trafi na rynek.