W maju 2025 roku odbędą się wybory prezydenckie. Swoją kadencję zakończy Andrzej Duda, będący prezydentem od 2015 roku.
A ile obecnie zarabia Prezydent Polski?
https://www.facebook.com/andrzejduda
Ile zarabia Prezydent?
Pełnienie funkcji Prezydenta to z pewnością wielki prestiż i odpowiedzialność. Zarobki jednak nie są tak wysokie, jak pensje prezesów banków czy dużych spółek. Obecnie Andrzej Duda otrzymuje 25,5 tys. zł brutto.
Jak jednak wiadomo, głowa państwa może też liczyć na wiele innych profitów i dodatków, a także korzystanie ze służbowych udogodnień.
Prezydencka emerytura – ile wynosi?
Gdy Andrzej Duda zakończy swój urząd, otrzyma odprawę w wysokości około 80 tysięcy złotych:
Odchodzącemu prezydentowi przysługuje trzymiesięczne wynagrodzenie. Dzięki podwyżce pensji, jaka szykuje się od 1 stycznia 2025 r., odprawa wzrośnie o ok. 4 tys. zł – do kwoty ok. 80 tys. zł.
– informuje Money.pl.
Natomiast po zakończeniu swojej kadencji, Duda będzie dostawał dożywotnią prezydencką emeryturę. Świadczenie to wynosi 75 proc. wynagrodzenia zasadniczego urzędującego prezydenta.
Jeśli zgłodniejecie podczas meczu czy innego wydarzenia na PGE Narodowym, może Was spotkać przykra niespodzianka.
Oferta gastronomiczna nie jest bowiem szeroka, a ceny 2-3 razy wyższe niż w innych barach.
pixabay
Jak piszą „Sportowe Fakty”, kibice mogli się wręcz przerazić cenami. W ofercie strefy gastronomicznej dostępne są fast foody, a ceny są wygórowane:
…w przypadku ciepłych przekąsek, takich jak zapiekanka czy hot dog, należy wydać 25 złotych.
Za zestaw, zapłacimy jak za obiad w restauracji:
W przypadku zestawu z colą lub piwem cena jest z kolei zdecydowanie wyższa (39/45 zł).
Do pochrupania zamówić możemy nachosy lub popcorn:
W strefie dostępne są także nachosy z sosem (39 złotych) czy popcorn (25 zł).
Jeżeli chodzi o napoje, to najdroższe jest piwo, które kosztuje 22 złote. Za butelkę coli trzeba wydać z kolei 16 zł, natomiast za kawę czy herbatę 12.
Wiadomo jednak, że w tego typu miejscach trzeba liczyć się ze sporą marżą, lub… wcześniej zaopatrzyć w prowiant.
Naukowcy z Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny – ZUT) stworzyli chipsy z karpia.
Czy da się to zjeść i jak smakuje taki produkt?
https://www.facebook.com/ZUTSzczecin
Chipsy z karpia – KARPIOKI
Swój produkt nazwali Karpioki. Jak napisano, nie są to stricte chipsy, a raczej prażynki. Nie jest to więc nowy pomysł, bo sklepach możemy kupić prażynki krewetkowe. Tu jednak chodziło o wykorzystanie ryby nie tylko w święta Bożego Narodzenia.
Jak twierdzą naukowcy, ich produkt jest zdrowszą alternatywą dla klasycznych chipsów:
✅ Składniki: mięso karpia i skrobia z tapioki – dzięki temu chipsy są lżejsze i bardziej chrupiące. ✅ Wartości odżywcze: więcej białka, mniej kalorii, tłuszczów nasyconych i soli w porównaniu do klasycznych chipsów. ✅ Korzyści zdrowotne: bogactwo kwasów nienasyconych n-3 (EPA i DHA), które wspierają zdrowie serca i mózgu.
Wiele jednak osób nie lubi karpia. Czy zatem Karpioki są smaczne? Niektórzy mieli już okazję degustować Karpioki.
KGW Rogowianie miało okazję degustować w Przelewicach na wspólnym konkursie.Przesympatyczni Panowie
! Mega pomysł! Super produkt! Życzymy sukcesów i do zobaczenia
Jadłam – pycha do Gdyni paczuszkę poproszę
Brzmi pysznie!
– komentowano.
Wygląda więc na to, że pomysł przypadł do gustu Polakom i są plany, by Karioki wprowadzić do sprzedaży.
W październiku 2024 r. Roksana Węgiel trafiła do szpitala. Piosenkarka zmuszona była odwołać swoją trasę koncertową i odłożyć inne zobowiązania.
Niedługo później 19-latka ujawniła, że choruje na cukrzycę pierwszego stopnia [więcej na ten temat tutaj].
I nie minęło więcej niż miesiąc, a Roxie już „zmonetyzowała” swoją chorobę. Jak na niej zarabia?
https://www.instagram.com/roxie_wegiel/
Roksana Węgiel zamieściła rolę z egzotycznych wakacji. Na nagraniu piosenkarka jest bardzo skąpo odziana i pręży się do kamery. Uwagę jednak zwraca jeden szczegół, a jest to mały, biały sensor na ramieniu gwiazdy.
Jak część z Was wie choruje na cukrzycę typu pierwszego. Założyłam sensor FreeStyle Libre 2, który mierzy cały czas mój poziom cukru i dzięki niemu wiem, kiedy i ile powinnam podać sobie insuliny. Teraz wiem, że cukrzyca w niczym mnie nie zatrzyma.
– napisała Roxie.
Dalej czytamy:
Ja już oswoiłam się ze swoją chorobą i nie pozwolę, żeby mnie zatrzymała. FreeStyle Libre 2 to system do ciągłego monitorowania glikemii, który dokonuje pomiarów glukozy i automatycznie przesyła je na mój smartfon, co 1 minutę!
Postaram się wraz z nabywaniem wiedzy przekazywać wam moje przemyślenia i tipy związane z cukrzycą. Diagnoza była dla mnie szokiem, teraz uczę się jak funkcjonować w chorobie bez rezygnacji z siebie i przyjemności.
Roksana podała także stronę internetową do opisywanego sensora, a swój wpis oznaczyła jako „#współpracareklamowa”.
Najwyraźniej więc piosenkarka stosuje zasadę „Gdy życie da Ci cytrynę, zrób z niej lemoniadę”. I już zarabia na swojej chorobie.
Pomimo toczącej się wojny, ukraiński potentat paliwowy OKKO Group zdecydował się na budowę ogromnego kurortu.
Prezes firmy przekazał szczegółowe informacje, a skala projektu robi wrażenie!
https://www.facebook.com/GoroMountainResort
OKKO Group
Jak informuje ukraiński Forbes*
Grupa OKKO zrzesza ponad 10 różnych biznesów z zakresu produkcji, pakowania, handlu detalicznego, rozwoju i budownictwa, sektora rolnego, energetyki, usług i innych usług.
Sztandarowym biznesem grupy jest największa na Ukrainie sieć paliwowa pod marką OKKO obejmująca 410 stacji benzynowych.
Teraz zaś koncern rozpoczął budowę resortu w Karpatach. Inwestycja nosi nazwę GORO Mountain Resort.
OKKO – kurort w Karpatach
Kurort powstanie „u podnóża masywu górskiego Wysoki Wierch, w pobliżu wsi Wołosianka i Wierchnia Rozhanka, wchodzących w skład Sławskiego OTG obwodu lwowskiego”.
Jest to inwestycja, którą zaplanowano na aż 15 lat! Tak długi okres realizacji spowodowany jest skalą projektu.
W ramach inwestycji powstanie mini miasto. Zaplanowano bowiem budowę wielu hoteli oraz tras narciarskich i wyciągów. Docelowo ma powstać 25 hoteli oraz 41 tras narciarskich:
W ciągu 15 lat planuje się wybudowanie 41 tras narciarskich o długości 75 km z 342 hektarami śniegu, 17,5 km wyciągów, w tym 2 gondolowych i 11 krzesełkowych, a także ośrodków Welcome i Mountain. Pojawi się tu pierwsza i najdłuższa kolejka gondolowa na Ukrainie (2,8 km) oraz najdłuższa trasa narciarska (3,8 km). Powstanie także 25 hoteli na 5500 pokoi.*
Pierwsze inwestycje w resorcie mają zostać ukończone już w 2026 roku i równolegle będą realizowane kolejne projekty w ramach GORO Mountain Resort.
Balony pojawiły się w miejscowościach takich jak Stawiska, czy Sokolany. Sam zbłąkany balon może nie budziłby wielkiego zdziwienia, gdyby nie tajemnicza paczka, jaka doczepiona była do każdego z nich.
W takiej paczce mogło być dosłownie wszystko – można by się spodziewać, że będzie to ładunek wybuchowy, broń chemiczna, czy np. narkotyki.
Znalezione paczki zostały więc poddane odpowiednim procedurom bezpieczeństwa i stwierdzono, że zawierają one… papierosy! Jednej z przesyłek było aż 1,2 tysiąca paczek papierosów – a więc o wartości ok. 25 tysięcy złotych.
Zdaniem policji jest to nowa forma przemytu przez granicę. Z tego też powodu apelują do osób, które zauważą balony i paczki, by zgłaszać taki fakt służbom.
Anna Lewandowska poczyniła milowy krok w swoim życiu.
Związany jest on z zamieszkiwaniem w Hiszpanii.
https://www.instagram.com/annalewandowska/
Lewandowscy w Hiszpanii
Anna i Robert Lewandowski przez wiele lat mieszkali w Niemczech z uwagi na karierę Roberta. W tamtym czasie trenerka dzieliła swoje życie między Niemcami a Polską. Większość jednak jej biznesów i aktywności osadzona była w Polsce.
W 2022 roku Lewandowscy przeprowadzili się do Hiszpanii. I od razu było widać różnicę. Trenerka przez wiele lat pobytu nie zadomowiła się w Niemczech, natomiast w Hiszpanii od razu czuła się jak u siebie.
W wywiadach przyznawała, ze odpowiada jej hiszpański styl życia i temperament. Wygląda też na to, że z tym krajem wiąże swoją przyszłość biznesową. Jakiś czas temu zamknęła swój klub fitness w Polsce, natomiast zaczęła organizować swoje Campy i Helathy Day w Hiszpanii. Teraz poszła o krok dalej.
Milowy krok Anny Lewandowskiej
Słynna trenerka zdecydowała się otworzyć stacjonarny biznes w Hiszpanii. Miejsce nosi nazwę EDAN STUDIOS (Carrer de Balmes, 28, L’Eixample, 08007 Barcelona), a w ofercie klubu znajdziemy fitness, taniec i pilates
Kiedy wczoraj przeglądałam listę zapisów i widziałam imiona osób, które już w poniedziałek po raz pierwszy przyjdą na zajęcia, czułam się znów jak dziecko, które spełnia największe marzenie. Patrząc wstecz, wiem, ile pracy i energii pochłonął każdy krok, ile nieplanowanych zwrotów po drodze trzeba było pokonać. Ale są chwile, gdy zatrzymujesz się, głęboko oddychasz i mówisz sobie: TO NAPRAWDĘ SIĘ DZIEJE!
Marzenia mają niesamowitą moc, ale na ich spełnienie nie ma jednego przepisu. To raczej droga pełna nauki – o sobie, o pasjach i tym, co jesteśmy gotowi poświęcić. To proces, w którym czasem zdarza się wywracać wszystko do góry nogami, tylko po to, żeby zaraz znaleźć nowe rozwiązania i ruszyć dalej, mocniejszym.
– pisała podekscytowana trenerka.
Lewandowska klub fitness w Hiszpanii
Z pewnością jest to dla Anny Lewandowskiej znaczący krok, bo teraz rozwija swoją działalność za granicą. Nic więc dziwnego też, że pod tą wiadomością pojawiło się wiele gratulacji.
Wygląda jednak na to, że trenerka powolutku także wycofuje się z Polski. Być może więc planuje pozostanie na stałe w Hiszpanii – nawet, gdy zakończy się klubowa kariera Roberta.
W ogłoszeniu zamieszczonym w serwisie Otodom [tutaj] znajdziemy poetycki opis domu, a także piękne zdjęcia. Luksusowe i gustowne wnętrza robią wrażenie, w willi znajdziemy też różne udogodnienia.
Działka ma powierzchnię 3500 metrów kw., dom to ponad 597 m2 powierzchni użytkowej, a cena za tę nieruchomość wynosi 3 340 000 zł.
Problem jest tylko jeden. To nie dom Morawieckiego!
Jak ustalił Fakt, wspomniana willa nie znalazła się w oświadczeniu majątkowym byłego Premiera, ani jego żony.
Kompletne oszustwo – usłyszeliśmy od osób z otoczenia byłego premiera.
„Fakt” zadzwonił do biura nieruchomości, które pośredniczy w sprzedaży domu. Zapytaliśmy, czy właścicielem jest były premier. – To plotka, nieruchomość nie należy do Mateusza Morawieckiego ani nikogo z rodziny — poinformowała nas pośredniczka.
– podano w serwisie.
Tak więc dom, choć piękny, nie ma jednak „politycznej” przeszłości 🙂
Na przestrzeni lat sklepiki na stacjach benzynowych urosły w siłę i oferują nie tylko różne produkty, a też serwują dania i napoje na ciepło.
Skończyły się czasy, gdy można tam było kupić tylko zapach do auta czy skrobaczkę do szyb. Teraz na stacjach mamy szeroki asortyment począwszy od jedzenia, poprzez zabawki i kosmetyki, a na alkoholu kończąc.
A co najczęściej kupujemy na stacji benzynowej? Oto zaskakujące dane!
zdjęcie ilustracyjne
Co kupujemy na stacjach benzynowych?
Raport z takich zakupów przedstawiła strona Pan Paragon*, są to więc bardzo wiarygodne dane, obliczone na podstawie faktycznych paragonów.
W rankingu nie uwzględniono alkoholu (o tym dalej), natomiast Top 10 najczęściej kupowanych produktów to:
papierosy
energetyk
hot dog
kawa
słone przekąski
napoje słodzone
woda
zapiekanki
batony
burgery
Jak więc widać na liście 10 produktów, tylko jeden z nich jest zdrowy, czyli woda. Neutralna jest kawa, Burgery czy zapiekanki to niezbyt zdrowy, ale jednak posiłek. Reszta jednak to niezdrowe czy wręcz szkodliwe (papierosy), produkty.
Odnośnie alkoholu, to – szczególnie w nocy, a także w niedziele i święta – stacje benzynowe są traktowane jako sklep monopolowy. To tam udają się „spragnieni” Polacy i to piwo jest kupowane częściej niż woda. To pierwsze wybiera 2,66 proc. osób, wodę zaś kupuje 2,51 proc. klientów.
Telewizja Polska poinformowała o zaskakującym transferze.
Do TVP World dołącza dziennikarka znana z flagowego programu TVN.
https://www.instagram.com/annakalczynskam/
Jak przekazano w komunikacie:
Dziennikarka poprowadzi nowy program publicystyczny „Face to Face” oraz główny serwis informacyjny World News Tonight. Witamy na pokładzie i do zobaczenia już w najbliższy poniedziałek!
Anna Kalczyńska – TVN
Anna Kalczyńska (48 l.) z wykształcenia jest lingwistką, ale studiowała także dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim. Na początku swojej kariery zawodowej współpracowała z TVP. Natomiast od 2014 do czerwca 2023 roku pracowała w TVN, gdzie była prowadząca program „Dzień Dobry TVN”.
Gdy stacja „podziękowała” aż pięciu osobom [zobacz tutaj] Kalczyńska nie kryła swojego zaskoczenia. W czerwcu2023 r. na instastories napisała:
Dzień dobry bez „Dzień Dobry TVN”.
Następnie opublikowała zdjęcie ze szkoły (zakończenie roku szkolnego) z napisem „Coś się kończy, coś się zaczyna” i skwitowała:
Czy może być lepsze hasło dla mnie dzisiaj?
Dalej przyznała
…trochę mnie zamurowało i zbieram wszystkie myśli, a mam ich sporo w głowie.
Anna Kalczyńska – TVP World
Teraz jednak dziennikarka rozpoczęła współpracę z publicznym nadawcą.
Z radością dołączam do zespołu TVP World. Dziękuję za zaufanie i dobre słowa na start. Do zobaczenia!
– napisała.
Pod tą wiadomością pojawiło się wiele gratulacji i życzeń powodzenia. Na instagramie zaś pojawiły się wpisy od koleżanek z branży.
Małgorzata Ohme:
Aniu? Jak super!
Agata Młynarska:
Brawo!!! Gratulacje!!! Cieszę się, choć chciałabym z całego serca widzieć Cię na głównej antenie w dowolnej stacji TV.
Twoje wykształcenie, erudycja, doświadczenie, klas, znajomość języków, inteligencja i uroda są pierwszej próby!!!
Kinga Rusin:
Trzymam kciuki! I mam nadzieję, że to dopiero początek zmian. You go girl