Majątek kandydatów na prezydenta. Kto jest najbogatszy?

Trwa wyścig o fotel prezydencki, a jak się okazuje, majątki kandydatów są bardzo zróżnicowane – od ogromnych zasobów, bo bardzo skromne środki.

Kto jest najbogatszy, a kto najbiedniejszy?

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Pieniądze bardzo często są wyznacznikiem sukcesu życiowego. Wiadomo jednak, że każdy zaczyna z innego miejsca, więc różni się też potencjał kandydatów. Natomiast według danych przedstawionych przez Polsat News*, majątki kandydatów wyglądają następująco.

 

Marek Jakubiak to najprawdopodobniej najbogatszy z kandydatów:

 

Kandydat koła Wolni Republikanie ma browary warte miliony (udziały w Browarach Regionalnych sp. z o.o. – 60 milionów złotych), zabytkowy radziecki pojazd, eleganckiego mercedesa i obraz Kossaka.

 

Posiada też trzy nieruchomości oraz oszczędności.

 

Zaskakiwać może majątek Sławomira Mentzena:

 

…składają się na niego wielomilionowe udziały w Kancelarii Mentzen (45 mln zł), kryptowaluty (7,4 mln), nieruchomości (5,1 mln), akcje trzech spółek, gotówka (około 900 tys. zł), a nawet udzielone osobom trzecim pożyczki (ok. 3,7 mln)

 

Do najbiedniejszych nie należy także Krzysztof Stanowski, który posiada aż 9 nieruchomości. Wiadomo też, że:

 

…sprzedał udziały w KTS Weszło za 4,5 mln zł, a przychód całego prowadzonego przez niego Kanału Zero w 2024 r. to 26 mln zł.

 

 

Rafał Trzaskowski posiada trzy nieruchomości o wartości 2,5 miliona złotych, samochód oraz antyki.

 

Karol Nawrocki – jak się okazuje – ma nie dwa, a nawet trzy mieszkania!

 

Współwłaścicielką jednej z nieruchomości jest matka szefa IPN, a sam może liczyć na 50 proc. z testamentu. Ponadto, w dokumencie widnieje 110 tys. zł oszczędności i 203 tys. zł zadłużenia.

 

Szymon Hołownia jest właścicielem kilku nieruchomości o wartości 3,6 mln. złotych, ma też wiejskie siedlisko warte 500 tys. zł. 200 tys. oszczędności, ale spłaca także 2-milionowy kredyt.

 

Adrian Zandberg z partii Razem, ma skromniejszy majątek: „92 tys. zł na koncie i mieszkanie o wartości 1,5 mln zł.”.

 

Magdalena Biejat jest właścicielką nieruchomości wartej 1 mln zł. i ma 30 tys. oszczędności. Jeździ Toyotą z 2017 roku.

 

Najskromniej wypadł Grzegorz Braun, który nie wykazał żadnego majątku. Jedynie 3,3 tys. zł. oraz 3 dolary amerykańskie oszczędności. 

 

*źródło/cytaty: Polsat News

Sławomir Mentzen ujawnia dokumenty dot. mieszkania Nawrockiego!

Sławomir Mentzen zabrał głos w sprawie kawalerki Karola Nawrockiego, którą ten przejął od Jerzego Ż. w niejasnych okolicznościach.

Oto szczegóły!

 

https://www.instagram.com/slawomirmentzen/

 

Nawrocki mieszkanie

Podczas debaty prezydenckiej Karol Nawrocki w jednej z wypowiedzi stwierdził, że ma jedno mieszkanie. Jednak niedługo później na jaw wyszło, że jest także właścicielem kawalerki przejętej od seniora, którym miał się opiekować.

Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie informacje, że od dłuższego czasu pan Jerzy przebywa w DPS, a jego pobyt opłaca miasto. Natomiast w oświadczeniu rzeczniczki Nawrockiego czytamy:

 

Kontakt z Panem Jerzym urwał się w grudniu 2024 roku. Wówczas jak co roku Karol Nawrocki poszedł odwiedzić Pana Jerzego w okresie świąt Bożego Narodzenia. Mężczyzna nie otworzył drzwi i nie ma z nim od tej pory kontaktu. Karol Nawrocki próbował odnaleźć go poprzez sąsiadów i znajomych, jednak bezskutecznie.

[więcej tutaj]

 

Więc jeśli naprawdę tak było, to szokujący jest fakt, że Nawrocki – który przecież miał się opiekować seniorem – nie zgłosił jego zaginięcia na policję.

 

Sławomir Mentzen, Nawrocki

Sławomir Mentzen udostępnił zdjęcie aktu notarialnego, gdzie zapisano iż Nawroccy zapłacili Jerzemu Ż. kwotę 120 tys. złotych, co ten potwierdza.

 

Nawrocki u Rymanowskiego przyznał, że nie zapłacił za mieszkanie Jerzemu Ż. i oszukał notariusza twierdząc, że już mu za nie zapłacił. Bo w akcie notarialnym umowy wstępnej jest oświadczenie, że zapłacił już całość, czyli 120 tysięcy złotych!

Twierdzi, że późniejsze przelewy za rachunki są spłatą tego mieszkania. A wcześniej mówił, że płaci rachunki w ramach pomocy.

Przejął mieszkanie Jerzego Żywickiego nie płacąc za nie! Wykorzystał starszą i schorowaną, będącą w trudnej sytuacji osobę, do przejęcia jego mieszkania.

Nie kupił go za 120 tysięcy, nie ma dowodów, że za mieszkanie kiedykolwiek zapłacił!

– grzmi Mentzen.

 

Co ciekawe, wpis kandydata Konfederacji został bardzo źle przyjęty przez jego obserwatorów.

 

Lubiłam bardzo, szanowałam, ale akurat z Nawrockiego to Ty zejdź. Tracisz w oczach takimi postami

 

Miałem głosować na Mentzena w pierwszej turze, a w drugiej na Nawrockiego. Teraz widzę, że Mentzen łyka newsy z tuskowego Onetu, więc w pierwszej turze zagłosuję też na Nawrockiego.

 

Sławek odpuść bo pomagasz w ten sposób Trzaskowskiemu , NIE TEDY DROGA ‼️

– pisano.

https://www.instagram.com/slawomirmentzen/

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sławomir Mentzen (@slawomirmentzen)

Nawrocki spotkał się z Donaldem Trumpem. Szokujące słowa amerykańskiego prezydenta!

Karol Nawrocki zaskoczył tym, że udało mu się spotkać z Donaldem Trumpem.

Nie ma jednak wątpliwości, że do spotkania doszło, bo zdjęcia z wizyty zamieścił Biały Dom.

 

https://x.com/WhiteHouse/status/1918096389495554350

 

Prezydent Donald J. Trump wita polskiego kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego w Gabinecie Owalnym

– napisano na platformie X.

 

Ponoć do spotkania miało dość w nieoczekiwany sposób, bo nie było ono planowane (czy to możliwe?). Jednak jak później relacjonował Nawrocki, było bardzo udane.

 

Świetne spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych. To był zaszczyt rozmawiać o świetlanej przyszłości relacji Polska — USA. (…)

 

W czasie rozmowy pojawił się wątek wyborów prezydenckich, nawiązanie do obecnego prezydenta Dudy, który jest przyjacielem prezydenta Trumpa, widać, że ta relacja jest ważna dla prezydenta Trumpa.

– miał powiedzieć Karol Nawrocki*

 

Kandydat na prezydenta zdradził też, co usłyszał od Donalda Trumpa:

 

Prezydent Trump powiedział: „you will win” [zwyciężysz]. Odczytałem to jako rodzaj życzenia mi sukcesu w nadchodzących wyborach.*

– relacjonował Nawrocki.

*cyt. Onet

„24 w cenie 12 piw” kontrowersyjna oferta w Żabce!

Sieć Żabka wprowadziła kontrowersyjną ofertę na piwo „24 w cenie 12 piw”.

Promocja budzi ogromne kontrowersje.

 

screenhttps://www.instagram.com/michal_wrzosek/

 

„24 w cenie 12 piw”

W ramach akcji można kupić piwo w znacznie niższej cenie. W ramach oferty trzeba kupić 24 piwa i odebrać w ciągu 20 dni. Ale w tej ofercie tylko raz dziennie można odebrać piwo.

Promocja na 24 piwa określana jest przez sieć jako „pakiet”, a w Internecie pojawiły się komentarze, że jest to „abonament” na alkohol. Wiele osób zarzuca też sieci, że promuje alkoholizm.

 

Abonament na piwo w Żabce?

Żabka odpiera zarzuty, że oferuje „abonament” na alkohol. Jednocześnie twierdzi, że jest to oferta zakupu „wielosztuk”.

Serwis BussinesInsider wrócił się do Żabki z prośbą o komentarz w tej sprawie, a w oświadczeniu stwierdzono:

 

Oferta »24 piwa w cenie 12« nie jest abonamentem – jest ograniczona czasowo i nie ulega automatycznemu przedłużeniu. Informujemy ponadto, że zgodnie z obowiązującym prawem akcja skierowana jest wyłącznie do zamkniętej grupy zarejestrowanych, pełnoletnich użytkowników aplikacji Żappka”

 

„jej wprowadzenie [oferty-red.] jest odpowiedzią na podobne oferty typu 12+12 sztuk gratis powszechnie stosowane na rynku i umożliwia klientom nabycie produktów w korzystnym cenowo modelu wielosztukowym”.

 

screen https://www.zabka.pl/gazetka-promocyjna/

 

Przyzwolenie na rozpijanie Polaków

Dietetyk Michał Wrzosek bije na alarm. Specjalista jest przekonany, że tego typu akcje promują alkoholizm.

 

Każdego dnia 82 osoby umierają przez alkohol.

Szacuje się, że liczba osób uzależnionych i nadmiernie pijących wynosi od 4 do 5 milionów, z czego ponad milion wymaga leczenia.

 

A tymczasem w Żabce pojawia się abonament na piwo. 24 puszki do wykorzystania w 20 dni.

To nie jest promocja. To przyzwolenie.

 

Jeśli się ze mną zgadzasz, udostępnij ten film dalej!

– napisał.

 

Wygląda jednak na to, że oferta Żabki jest zgodna z prawem i jedyne co można zrobić, to z niej nie korzystać.

Przed śmiercią Papież Franciszek wyczyścił swoje konto. Komu dał 200 tys. euro?!

Papież Franciszek zmarł w wielkanocny poniedziałek 21 kwietnia 2025 r.

Jednak do samego końca pełnił swoją posługę i dosłownie na kilka dni przed śmiercią, wyczyścił swoje konto. Komu przekazał 200 tysięcy euro?

 

https://www.facebook.com/vaticannews

 

Jak informuje Vatican News, w Wielki Czwartek 17 kwietnia 2025 r. Papież spotkał się z więźniami:

 

Papież Franciszek odwiedził więzienie Regina Coeli w Rzymie krótko przed 15.00 dziś po południu. Przez 30 minut spotkał się z około 70 więźniami różnych narodowości, którzy regularnie uczestniczą w organizowanych przez kapelana więziennego i katechezach.

 

Papież wyraził chęć obecności wśród więźniów: „Co roku lubię robić to, co Jezus zrobił w Wielki Czwartek, mycie nóg, w więzieniu. W tym roku nie dam rady, ale mogę i chcę być blisko Was. Modlę się za was i za wasze rodziny. ”

 

Prałat Benoni Ambarus z Rumunii, biskup pomocniczy Rzymu od 2021 r. i papieski delegat ds. więzień mówił Papieżowi o problemach finansowych fabryki makaronu, w której zatrudniani są więźniowie.

 

Powiedziałem mu, że mamy duży kredyt hipoteczny na tę fabrykę makaronu i jeśli uda nam się go spłacić, obniżymy cenę makaronu, sprzedamy więcej i zatrudnimy ludzi. Odpowiedział: „Prawie wyczerpałem wszystkie pieniądze, ale wciąż mam trochę na koncie”. I dał 200 tys. euro.*

 

Jak zrelacjonował duchowny, Papież przekazał swoje 200 tys. euro na fabrykę makaronu w więzieniu dla nieletnich Casal del Marmo.

*cyt. Onet

Próg bogactwa w Polsce. Ile trzeba zarabiać, by być „bogatym”?

Bogactwo to kwestia umowna i bardzo często zależy od punktów odniesienia, jakie mamy.

Najnowsze szacunki podają kwotę progu „bogactwa” w Polsce, a stawka może zaskakiwać!

 

 

Jak określono „bogactwo”?

Próg bogactwa liczono według metody niemieckich ekonomistów – relatywnie bogaty to ten, kto zarabia powyżej 250 proc. lokalnej mediany dochodu*

 

Tym samym zarobi osoby bogatej inne będą w dużym mieście, a inne w małej miejscowości. Jeśli zaś chodzi o potrzeby danej rodziny, to określono je w zależności od ilości członków rodzony oraz ich wieku. I tak:

 

…każdy dorosły ma przypisaną wagę 1, dzieci powyżej 14 lat – 0,5, a młodsze – 0,3. Pozwala to lepiej odzwierciedlić realne koszty życia rodzin o różnej wielkości

 

Próg bogactwa w Polsce

Jak wyliczono, aby być uznanym za bogatego trzeba zarabiać następujące kwoty:

 

Dla całego kraju oznacza to około 12,5 tys. zł netto miesięcznie dla singla, 18,7 tys. zł dla pary i 22,5 tys. zł dla rodziny z jednym dzieckiem. W przypadku rodzin wielodzietnych próg rośnie – np. dla rodziny z czwórką dzieci wynosi aż 33,7 tys. zł na rękę*

 

Kwoty te jednak będą się różnić w zależności od danego województwa czy miasta, a powyższe stawki są średnią krajową.

źródło/ cyt. Wprost

Donald Tusk stał się „twarzą” drożyzny. Jego wizerunek wykorzystano do reklamy!

W sieci pojawiła się reklama z Donaldem Tuskiem.

Na bannerze czytamy „Drogo, drożej, Tusk. Poznaj ceny”. Czego dotyczy ta reklama?

screen https://tocelebryci.pl/

Na grafice Donald Tusk przedstawiony jest jako wielkanocny zajączek, który w ręku trzyma kolorowe jaja. Można by więc sądzić, że to promocja jakiegoś sklepu. Tymczasem po kliknięciu w reklamę zostajemy przekierowani na stronę serwisu Bussinesinsider i do artykułu pt.

 

„Wielkanocna drożyzna atakuje. Tak wyglądają ceny w sklepach [Koszyk zakupowy Business Insidera i aplikacji PanParagon]”

 

W tekście czytamy o tym, że ceny podstawowych produktów sukcesywnie drożeją, co jest szczególnie widoczne przed świętami:

 

Za kilkanaście podstawowych produktów spożywczych w sklepach zapłacimy teraz 116 zł i 86 gr — tak wynika z najnowszej analizy ekspertów aplikacji PanParagon. Co gorsza, przyspiesza dynamika wzrostu cen. Teraz mamy wzrost o 1 proc., w poprzednim było to natomiast 0,6 proc.

 

To już kolejny wzrost cen — tym razem tym bardziej bolesny, że święta za pasem. Na szczęście ceny niektórych „świątecznych” produktów, takich jak cukier czy mąka, utrzymały swoje ceny z poprzedniego tygodnia*

 

W treści artykułu nie ma konkretnego nawiązania do polityki Donalda Tuska, ale skoro to on „reklamuje” ten tekst, to łatwo się domyślić, że autorzy uważają, że to Premier oraz rząd są odpowiedzialni za taki stan rzeczy.

 

*żródło: https://businessinsider.com.pl/

Ukraiński fundusz przejął kolejne, polskie galerie handlowe! „wzmacnianie obecności na polskim rynku”

Fundusz o ukraińskich korzeniach tj. Focus Estate Management, poinformował o przejęciu trzech polskich galerii handlowych.

W komunikacie mowa jest o wzmacnianiu obecności na rynku polskim.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Focus Estate Fund i Focus Estate Management z siedzibą w Luksemburgu to podmiot o ukraińskim rodowodzie – we władzach i rzarządzie Funduszu zasiadają wyłącznie Ukraińcy. Jak czytamy na stronie Focus Estate Management, jest to:

 

„Firma zarządzająca nieruchomościami, skupiająca się na non-prime [nie prestiżowych. przyp. red.] nieruchomościach handlowych w Europie Zachodniej i Środkowej”

 

W najnowszym komunikacie* poinformowano o przejęciu trzech galerii handlowych na terenie Śląska:

 

W pierwszym kwartale 2025 roku Focus Estate Fund pomyślnie przejął trzy znane centra handlowe w Polsce: SOSNOWIEC PLAZA, RUDA ŚLĄSKA PLAZA, RYBNIK PLAZA. (…)

 

Ten strategiczny ruch podkreśla zaangażowanie funduszu we wzmacnianie swojej obecności na polskim rynku detalicznym.

– napisano.

 

Dalej czytamy, że Focus Estate Management celowo wybiera średniej wielkości centra handlowe:

 

Centra charakteryzują się silnym miksem najemców, w tym dużymi markami, takimi jak Carrefour, Stokrotka, H&M, CCC, Sephora, Rossmann i Reserved, i świadczą niezbędne usługi swoim regionom. Przejęte centra handlowe znajdują się w kluczowych obszarach miejskich otaczających Katowice, oferując różnorodną mieszankę opcji handlu detalicznego, gastronomii i rozrywki.

 

Te przejęcia są zgodne ze strategią Focus Estate Fund polegającą na rozbudowie portfela aktywów w Polsce, koncentrując się na średniej wielkości centrach handlowych typu convenience, które obsługują lokalne społeczności.

 

Co ciekawe, obecnie w portfolio Funduszu znajduje się 10 galerii handlowych na terenie Polski i 2 na terenie Wielkiej Brytanii. Nie ma jednak żadnej ukraińskiej.

 

*źródło: https://www.focus.fund/

Na kogo Kwaśniewski będzie głosował w wyborach prezydenckich? Zaskakujące uzasadnienie!

Aleksander Kwaśniewski (70 l.) prezydentem RP był w latach 1995–2005 i do tej pory jest bardzo dobrze wspominany.

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, został zapytany o swoje typy. Polityk zdradził, na kogo zagłosuje i jest to nieoczywisty wybór.

 

screen https://www.instagram.com/gazeta_wyborcza/

 

Aleksander Kwaśniewski na kogo zagłosuje

W rozmowie z Gazetą Wyborczą, były prezydent stwierdził, że będzie lojalny wobec Lewicy i w pierwszej turze zagłosuje na kandydatkę tego ugrupowania.

 

Ja będę głosował na Magdalenę Biejat z przekonaniem, w pierwszej turze, bo jako człowiek Lewicy uważam, że ta Lewica musi też pokazać, że jest…

 

Ale szanse są, jakie są…

 

Przypomnijmy, że 43-letnia Magdalena Biejat to tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej, a obecnie senatorka XI kadencji (od 2023), współprzewodnicząca partii Lewica Razem (2022–2024), wicemarszałek Senatu XI kadencji (od 2023). W najnowszych sondażach prezydenckich polityczka ma zaledwie 2% poparcie.

 

Aleksander Kwaśniewski wybory II tura

Były prezydent zakłada jednak, że będzie druga tura wyborów. Byłaby to sytuacja, gdy w I turze żaden z kandydatów nie zyska ponad połowy wszystkich ważnie oddanych głosów.

Tak więc w przypadku II tury, Kwaśniewski dokona zaskakującego wyboru!

 

Trzaskowski jest tym wyborem, który gwarantuje, że Polska nie wejdzie w okres niestabilności, czy kontynuowania tej… braku kohabitacji, jaka jest między prezydentem a rządem, a będzie mogła skupić się na wspólnym działaniu w kwestiach bezpieczeństwa, polityki międzynarodowej itd.

 

Dalej stwierdził:

 

Wybór każdego innego kandydata, z tych co się liczą – mówimy o Nawrockim, Mentzenie – to oznacza destabilizację, to oznacza konflikt prezydenta z rządem i to oznacza w którymś momencie przyspieszone wybory.

 

Stanowisko Kwaśniewskiego wywołało prawdziwą burzę. Jedni twierdzili, że „mądrze mówi”, inni zaś byli w szoku, że były Prezydent tak może uzasadniać swój wybór.

Video poniżej.

ZOBACZ TEŻ: Mentzen czy Nawrocki? Zaskakujący wybór Leszka Millera!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Gazeta Wyborcza (@gazeta_wyborcza)

Michał Żebrowski na usługach Trzaskowskiego! „Panie Prezydencie.. zadanie wykonane”

52-letni Michał Żebrowski przez wiele osób zapamiętany jest jako aktor grający szlachetne postacie takie jak Jan Skrzetuski, Tadeusz Soplica czy… choćby Wiedźmin.

Tymczasem od wielu lat aktor wraz ze swoją żoną Aleksandrą, uporczywie walczą z romantycznym wizerunkiem Michała. Niedawno Żebrowski zamieścił nagranie z lizaniem i stękaniem [zobacz tutaj], wcześniej Aleksandra Żebrowska opublikowała zdjęcie nagiego męża [zobacz tutaj], a wszystkie tego typu popisy para uważa za niezmiernie zabawne.

Co więcej Żebrowscy nie kryją swoich sympatii politycznych, a aktor porównał Rafała Trzaskowskiego do największych wieszczów!

 

https://www.instagram.com/zebrowski.michal/

 

Kilka dni temu Rafał Trzaskowski poinformował o tym, że wydał książkę. Ma ona charakter autobiograficzny i jest to wywiad rzeka.

Jak się okazuje, w ślad za drukowaną publikacją, dostępny będzie także audiobook. Nagrany przez Żebrowskiego właśnie:

 

Przez dziesięciolecia miałem zaszczyt i przyjemność czytać dla Państwa wielu wspaniałych polskich Autorów.. Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Miłosza, Sienkiewicza, Żeromskiego, Wyspiańskiego, Broniewskiego, Leśmiana, Herberta, Grochowiaka, Tuwima, Brzechwę, Baczyńskiego, Prusa..

– napisał aktor.

 

Po czym porównał prezydenta Warszawy do największych wieszczów:

 

…a teraz czytam Trzaskowskiego. Podsumuję to krótko.. nie wiem co lepsze. Panie Prezydencie.. zadanie wykonane.

 

Prezydent zaś wtórował Żebrowskiemu:

 

Dla jednych Skrzetuski, dla innych Pan Tadeusz, dla mnie – „Żeber”.

 

Michał Żebrowski, przyjaciel od dzieciństwa, czyta mój wywiad-rzeka. Premiera książki 9 kwietnia, ale już od dziś przedpremierowo możecie posłuchać audiobooka w Audiotece i na Woblinku.

 

Ciekawe, czy słynny aktor przeczytał książkę Trzaskowskiego dla samego zaszczytu, czy też było to zlecenie płatne…?

 

Fragment nagrania poniżej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rafał Trzaskowski (@trzaskowskirafal)