Uwaga! To polskie lotnisko zostanie zamknięte!

Jeden z największych portów lotniczych w Polsce zostanie wkrótce zamknięty. Podróżnych czeka zatem ogromna zmiana.

Poniżej szczegóły!

 

https://www.facebook.com/airport.wroclaw

 

Lotnisko Wrocław zamknięte

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych lotnisk w Polsce. Jednak podróżni, którzy planowali z niego lecieć lub na nim lądować, powinni dokładnie sprawdzić daty.

Jak przekazano, już w październiku 2025 roku lotnisko zostanie zamknięte. Na szczęście nie na zawsze, lecz na czas prac budowalnych, które potrwają ponad miesiąc.

Marcin Ciupa, dyrektor do spraw operacyjnych Portu Lotniczego Wrocław, powiedział, że rozbudowa jest spowodowana coraz większym ruchem.

 

Jest to największy plac budowy na czynnym, pracującym lotnisku w tej części Europy. Dodatkowe wyzwania, z jakimi się mierzymy, są związane z faktem, że ruch na lotnisku, w stosunku do ubiegłego roku, wzrósł o 20 proc.

 

Nasze warunki operacyjne, możliwości infrastrukturalne są więc w tej chwili dosyć mocno ograniczone. Mimo to udaje nam się organizować ruch płynnie, bez większych przestojów

– cytuje Gazeta Wrocławska.

 

Port Lotniczy Wrocław zamknięcie

Lotnisko we Wrocławiu będzie zamknięte dla pasażerów w okresie od 26 października 2025 r. do 4 grudnia 2025 roku – w tym przez cały listopad, bo jest to miesiąc o najmniejszej liczbie lotów.

 

Dzięki rozbudowie, jaką właśnie rozpoczynamy powstanie:
Nowa płyta postojowa
Droga szybkiego zjazdu
Nowa mierząca 2,5 kilometra droga kołowania
Płaszczyzna do odladzania
ℹ️ Dodatkowo, przebudowane zostaną istniejące drogi kołowania.

– napisano na profilu Portu Lotniczego Wrocław.

 

Jak przekazało lotnisko na czas zamknięcia, nie było możliwości zakupu biletów, nie ma też więc problemu z ewentualnym anulowaniem czy zwrotami.

Gdzie poznać bogatych ludzi?

Jak mówi polskie przysłowie „Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one”.

Tak więc odwracając sens tego powiedzenia, jeśli chcemy być bogaci i myśleć, jak bogaci, powinniśmy poznać takich ludzi i wejść w ich środowisko. Jak to zrobić?

 

zdjęcie ilustracyjne pixabay

 

Pamiętamy, że bogaci, ludzie biznesu to zazwyczaj nie-celebryci. Nie spotkamy ich więc na „ściankach” i na imprezach (choć nie jest to wykluczone). Zazwyczaj jednak tego typu osoby, wybierają prywatne spotkania.

Naturalnym środowiskiem ludzi biznesu są ich własne firmy, spotkania czy negocjacje. Tam więc raczej nie mamy szansy się dostać, chyba że dostaniemy pracę w danej firmie. Jak więc poznać osoby bogate i gdzie je spotkać?

 

Gdzie spotkać bogatych ludzi?

  • konferencje branżowe (nie mylić ze szkoleniami np. z rozwoju osobistego) – chodzi tu o wąskie tematycznie i branżowo konferencje, gdzie spotyka się relatywnie wąskie grono osób z danej branży. Tego typu konferencje zazwyczaj są płatne, a za udział trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych
  • aukcje dzieł sztuki, topowe akcje charytatywne – to wydarzenia, na które zazwyczaj trzeba być zaproszonym, choć zdarzają się i otwarte aukcje
  • gra w polo, jeździectwo, wyścigi konne – prestiżowe wydarzenia czy miejsca związane z jeździectwem często przyciągają osoby o wysokim statusie materialnym
  • gra w golfa – golf kojarzony jest z określonym typem ludzi – zamożnych i spokojnych, którzy przez wiele godzin mogą spokojnie grać i często też w tym czasie rozmawiać o biznesach
  • tenis, żeglarstwo i narciarstwo – każdy z tych sportów dostępny jest też dla klasy średniej, dlatego tu kluczowej jest miejsce; czym innym będzie zjechanie z pobliskiej górki, a czym innym szusowanie w alpejskim kurorcie
  • kursy savoir-vivre’u, lekcje gotowania u szefów kuchni, lotnictwo sportowe

Już nie awans i podwyżka. Teraz TO jest ważne dla pracowników!

W ostatnich latach rynek pracy, a także podejście do niej, bardzo się zmieniło.

Przyczyniła się do tego między innymi pandemia, która zachwiała wieloma branżami. Ponadto zmusiła nas do zamknięcia w domach, co negatywnie wpłynęło na dobrostan psychiczny.

W efekcie pracownicy w swoim zatrudnieniu szukają innych wartości niż jeszcze kilka lat temu. Co zatem teraz jest ważne?

 

zdjęcie ilustracyjne pixabay

 

Raport „Sukces na miarę zdrowia” to opracowanie przygotowane przez Grupę ArteMis. Znalazły się w nim wyniki badań około tysiąca osób, w tym około 1/3 badanych pracujących na stanowiskach menedżerskich.

Ankietowanych pytano, co daje im poczucie sukcesu zawodowego oraz co obniża kondycję psychiczną pracowników?

 

Jeśli chodzi o poczucie sukcesu, to na pierwszym miejscu wciąż pozostaje wynagrodzenie, które jest miernikiem doceniania i powodzenia. Na drugim miejscu jest satysfakcja z wykonywanych zadań.

Trzecie miejsce pokazuje jednak znaczącą zmianę. We wcześniejszych latach badani wskazywali awans czy rozwój osobisty. Teraz aż 56 procent badanych stwierdziła, że ważna jest stabilność zatrudnienia.

 

Komentując badanie Agata Swornowska-Kurto, socjolożka i prezeska Grupy ArteMis stwierdziła:

 

Redefinicja sukcesu i to, że do głosu coraz częściej dochodzą jego nowe miary związane z satysfakcją, atmosferą czy work life balance to już fakt.

 

Ponadto mówiąc o pracy, Polacy coraz częściej wskazują na niematerialne czynniki, które mogą budować satysfakcję. Jest to więc praca w zgodzie z wyznawanymi wartościami, docenianie, szacunek czy dbanie o dobrostan pracowników.

 

źródło: https://www.rp.pl/

Psa Moniki Richardson nie udało się uratować. Dziennikarka była w szoku gdy dostała rachunek od weterynarza!

Kilka dni temu Monika Richardson poinformowała o śmierci swojego psa Paco.

Zwierzak był młody, bo około dwuletni, a po nieudanej walce o życie pieska, dziennikarka dostała spory(?) rachunek.

 

https://www.instagram.com/monikarichardson/

 

53-letnia Richardson mocno przeżyła śmierć pieska:

 

Dzisiaj straciłam Przyjaciela.
Paco zmarł o 15.00, po nieudanej reanimacji. Po prostu stanęło mu serce.
Dziękuję światu za ten czas, który był nam dany. Przeżyliśmy wspólnie dwa cudowne lata. Paco był wspaniałym facetem, śmiałam się, że on jeden nigdy mnie nie zdradzi… (…)

 

Część mnie umarła dzisiaj razem z Tobą

– napisała.

 

Przyznała też, że Paco zgubiła jego własna żarłoczność [zobacz tutaj]

 

Nie dość jednak, że straciła przyjaciela, to jeszcze przyszło jej zapłacić rachunek od weterynarza. Dziennikarka była najwyraźniej zszokowana kwotą – ponad 1800 złotych.

Jak przyznała, w smutku dostaje wsparcie od swoich fanów, ale:

 

…jest też wiele pytań o to, gdzie zmarł mój ukochany spaniel.

 

Zostawiam więc tutaj nazwę kliniki i nazwisko jej dyrektora, a także rachunek, który musiałam zapłacić za cztery ostatnie godziny życia Paco.

 

Wiecie, ja się nie znam oczywiście, ale wydaje mi się, że czegoś tutaj zabrakło. Jakiejś elementarnej przyzwoitości, odrobiny empatii. Mam wrażenie, że coś się zepsuło podczas zamiany pacjenta na klienta, a opisu leczenia na „raport sprzedaży”. Ale może się mylę. Mimo mojego wieku i mimo utraty wielu bliskich, to było pierwsze zwierzę – członek rodziny – którego śmierć przeżyłam.
Dbajcie o swoich Przyjaciół

 

Pod tym postem rozgorzała prawdziwa burza. Część osób także była zdziwiona wysokością kosztów a także ich opisem.

 

Śmierć przyjaciela to niepowetowana strata. 1800 zł wydane na próbę ratowania go to żadne pieniądze. Zaloze sie, ze dałaby Pani i 3 x tyle, żeby tylko pies ptmrzezyl. Niestety medycyna to nie mechanika samochodowa.

 

Wstyd. Pani Celebrytka, udając się do kliniki weterynaryjnej z psem – nie na szczepienie a – w STANIE ZAGROŻENIA życia w celu ratowania go (co nie zawsze jest możliwe) jest zdziwiona, że za wykonaną usługę- wymagającą wykwalifikowanego personelu, wiedzy, doświadczenia, sprzętu, leków należy zapłacić? 1800zł w klinice referencyjnej w Warszawie to dużo?

 

Inni wręcz przeciwnie:

 

Wydanie leku . Już się człowiek trzęsie jak to wszystko czyta. Oj. Oj. Coś tu poszło nie tak.

 

Wow za przyjęcie do szpitala się płaci…

 

…powiem tak sama posiadam zwierzaki i wiem ile place za ich leczenie. Ja obecnie chodzę do mniejszych gabinetów weterynaryjnych. Bo kliniki potrafią sobie policzyć za to ,że przekroczyłeś próg i to jest masakryczne. Z mojego doświadczenia w tych klinikach jest jakaś znieczulica. Taśmowo przyjmują zwierzęta a poprawy zdrowia nie widać.

 

Dzisiaj weterynarze do biznesmeni, niestety o empatii można zapomnieć

 

Przypomnijmy, że średnia krajowa w Polsce w 2025 roku to około 6242 zł netto. Tym samym 1800 zł. to jedna czwarta takiej pensji. Natomiast dla wielu emerytów byłoby to niemal całe ich miesięczne świadczenie. Obiektywnie więc biorąc, ceny usług weterynaryjnych są bardzo wysokie.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Monika Richardson (@monikarichardson)

Kasia Cichopek i Edyta Herbuś podjęły współpracę. Połączyły ich… łazienki!

Kasia Cichopek i Edyta Herbuś kilka dni temu zamieścił wspólną rolkę.

Teraz ujawniły, czego dotyczy ich nowy projekt.

 

https://www.instagram.com/edytaherbus/

 

W połowie lipca 2025 r. na profilach Cichopek i Herbuś pojawiło się nagranie z ich wspólnym tańcem.

 

Podobne się przyciąga jak myślicie, co razem z @edytaherbus kombinujemy?

– napisano w opisie [video tutaj]

 

Teraz już wiadomo, że Edyta Herbuś i Piotr Bukowiecki oraz Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski, biorą udział we wspólnym projekcie dotyczącym… łazienek, kuchni, salonów czy tarasów.

 

Chodzi krótkie, kilkuminutowe scenki nagrywane dla firmy Komfort i nazwane jako mini serial „Na Komfortowej”. Do tej pory w tych reklamach udział brała Edyta ze swoim partnerem, teraz jednak dołączają do nich „Kurzopki” czyli Kasia i Maciej.

 

Bardzo miło nam ogłosić, że zakończyliśmy zdjęcia do kolejnego sezonu serialu „Na Komfortowej”.
W nowej serii sporo niespodzianek… Jedną z nich jest fakt, że Edyta i Piotr mają nowych sąsiadów- Kasię i Maćka . Jak sądzicie, czy nasze pary się zaprzyjaźnią?

– napisała Edyta Herbuś.

 

Przypomnijmy, że firma Komfort:

 

„…ma ofertę kompleksowego urządzania łazienek, kuchni, salonów czy tarasów, a na stronie www.komfort.pl można kupić również krzesła, stoły, kanapy, meble salonowe, oświetlenie, jak również drzwi, lamele oraz akcesoria do montażu i pielęgnacji podłóg. Firma słynie z najlepszej na rynku oferty dywanów, paneli i wykładzin połogowych.”

 

Poniżej przykładowy odcinek „Na Komfortowej”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Edyta Herbuś (@edytaherbus)

Ewa Chodakowska wchodzi na rynek badań diagnostycznych! Jakie pakiety oferuje?

Ewa Chodakowska poinformowała o swoim partnerstwie z firmą Diagnostyka – sieli laboratoriów diagnostycznych.

Teraz można wykupić kilka pakietów firmowanych przez trenerkę. Czym one się różnią od podstawowych badań i jaki jest ich cel?

 

https://www.facebook.com/chodakowskaewa

 

Ewa Chodakowska suplementacja celowana

Trenerka przyznała, że sama stosuje bardzo dokładną suplementację i jest to tzw. suplementacja celowana. Skupia się zatem na uzupełnianiu konkretnych braków, a nie łykaniem suplementów w ciemno.

Aby jednak ustalić takie braki, należy wykonać konkretne badania. Wcześniej Chodakowska takie badania wykonywała za granicą, w końcu jednak pomyślała, że warto by stworzyć takie pakiety badań także w Polsce. I tak doszło do współpracy z Diagnostyką.

 

 

Diagnostyka Ewa Chodakowska

Teraz na stronie Diagnostyki znajdziemy kilka pakietów oferowanych przez Ewę Chodakowską.

I tak na przykład w pakiecie „Ewa Chodakowska – medium” za 299 zł. znajdziemy:

 

12 ważnych badań, dzięki którym możliwe jest monitorowanie stanu Twojego zdrowia podczas diety i w okresie zwiększonej aktywności fizycznej: Morfologia krwi, ferrytyna, witamina D metabolit 25(OH), hsCRP, glukoza, lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG), białko całkowite, albumina, kreatynina, elektrolity (Na, K), TSH, mocz – badanie ogólne.

 

A ponadto dostęp na 2 miesiące do BeActiveTV.pl.

 

Ciekawie wygląda też „e-Pakiet Dlaczego nie chudnę”, którego podstawowa wersja kosztuje 429 zł. a rozszerzona 749 zł. a wykonamy w nim:

 

morfologia, glukoza, insulina, lipidogram, próby wątrobowe, TSH, fT3, fT4, anty-TPO, anty-TG, kreatynina, elektrolity (Na, K), prolaktyna, kortyzol, leptyna, FSH, LH, estradiol, testosteron, DHEA-SO4, SHBG.

 

W ramach tego pakietu, otrzymasz gratis dostęp na 3 miesiące do BeActiveTV.pl

 

Tak więc odpowiednio skomponowane pakiety pozwolą nad dobrać suplementację lub też wykryć konkretne problemy zdrowotne.

 

O co chodzi z aferą Chodakowskiej?

Zaraz po komunikacie o nowej ofercie, w sieci wybuchła prawdziwa burza. Poszło o pakiet dotyczące endometriozy, a trenerce zarzucono żerowanie na chorych kobietach oraz wprowadzanie w błąd >>> więcej na ten temat TUTAJ

 

Kinga Rusin wygrała 1 MLN złotych. To gorzkie zwycięstwo!

Kinga Rusin (54 l.) to była dziennikarka, a obecnie właścicielka firmy kosmetycznej Pat&Rub.

Businesswoman poinformowała o swojej wygranej, ale jest to gorzkie zwycięstwo.

https://www.instagram.com/kingarusin/?hl=pl

W obszernym wpisie Kinga Rusin ujawniła, że już od lat toczy procesy sądowe z byłymi wspólnikami. Obecnie zaś firma należy tylko do Rusin oraz jej partnera.

 

Od 2016 roku jesteśmy, wraz z moim partnerem Markiem Kujawą, poprzez naszą spółkę, wyłącznymi producentami kosmetyków marki Pat&Rub. (…)

 

Przez te wszystkie lata nie pisałam o wygranych sprawach. Skupialiśmy się na tym, co kochamy – tworzeniu kosmetyków dla Was!

 

Businesswoman przekazała, że wygrała kolejny proces sądowy i że od byłych wspólników powinna otrzymać 1 MLN złotych.

 

Moja marka Pat&Rub wygrała! Po kolejnym wyroku, po 9. (!) latach walki w sądach, ramię w ramię z Markiem, mogę wreszcie powiedzieć to głośno i podsumować:

 

✅ Wygraliśmy prawomocnie 6 (!) procesów sądowych z moimi byłymi wspólnikami
✅ Byli wspólnicy są mi winni ponad MILION złotych (pomimo prawomocnego wyroku do dziś nie zapłacili)
✅ Sądy potwierdziły, że m.in. bezprawnie wykorzystywali moją markę Pat&Rub

 

Jest to jednak gorzkie zwycięstwo, bo przegrani do tej pory nie zapłacili zasądzonych kwot.

Wiadomo też, że czym innym jest sam wyrok, a czym innym egzekucja należności, która może się ciągnąć latami.

Polskie restauracja wyróżnione w przewodniku Michelin! [LISTA]

Polska Organizacja Turystyczna podała listę restauracji wyróżnionych w przewodniku Michelin.

Jak powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafał Szmytke:

 

Od dzisiaj na liście restauracji, które uzyskały rekomendację prestiżowej kapituły Michelin Guide znajduje się już 108 polskich obiektów. Polska słynie ze swojej gościnności, a kulinaria stanowią bardzo ważny element naszej kultury narodowej (…)

 

Serdecznie gratuluję restauratorom i jednocześnie, jako Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, jestem ogromnie dumny z tego osiągniecia. Oznacza ono bowiem, że Polska wpisuje się doskonale w najnowsze światowe trendy kulinarne i potwierdza, że nasz kraj jest wspaniałym kierunkiem podróży.

 

Które restauracje zostały wyróżnione przez Michelin Guide? Lista poniżej. 

zdjęcie ilustracyjne pixabay

Michelin – lista wyróżnionych restauracji

 

Dwie gwiazdki Michelin:

Bottiglieria 1881 – Kraków

 

Jedna gwiazdka:

Arco by Paco Pérez – Gdańsk

Giewont – Kościelisko

Muga – Poznań

hub.praga – Warszawa – NOWA

NUTA – Warszawa

Rozbrat 20 – Warszawa

 

 

Zielona Gwiazdka:

Eliksir – Gdańsk

BiB Gourmand:

Hewelke – Gdańsk

Treinta y Très – Gdańsk

Folga – Kraków

MOLÁM – Kraków

NOAH – Kraków – NOWA

Fromażeria – Poznań

Posto – Poznań – NOWA

SPOT. – Poznań

TU.REStAURANT – Poznań

1911 Restaurant – Sopot

Vinissimo – Sopot

Ceviche Bar – Warszawa

Kieliszki na Próżnej – Warszawa

Koneser Grill – Warszawa

kontakt – Warszawa

Le Braci – Warszawa

Wyraj – Warszawa – NOWA

BABA – Wrocław – NOWA

IDA kuchnia i wino – Wrocław – NOWA

Tarasowa – Wrocław – NOWA

Stary Niedźwiedź – Zakopane – NOWA

 

REKOMENDACJE:

Luneta & Lorneta Bistro Club – Ciekocinko

Eliksir – Gdańsk

Fino – Gdańsk

Mercato – Gdańsk

Niesztuka – Gdańsk

Piwna47 – Gdańsk

Ritz – Gdańsk

Sztuczka – Gdańsk – NOWA

True – Gdańsk

Tygle – Gdańsk

Butchery & Wine – Gdynia

Oberża 86 – Gdynia

Amarylis – Krakow

Artesse – Krakow

Bufet KRK – Krakow – NOWA

Copernicus – Krakow

Euskadi – Krakow – NOWA

Farina – Krakow

Filipa 18 – Krakow

Fiorentina – Krakow

Hana Sushi – Krakow

Hankki – Krakow – NOWA

Karakter – Krakow

Kogel Mogel – Krakow

Kropka. – Krakow

Mazi – Krakow

Nami Beef and Reef – Krakow

NOTA_RESTO by Tomasz Leśniak – Kraków

Pod Nosem – Krakow

Pod Różą – Krakow

Vamos! – Krakow – NOWA

A nóż widelec – Poznań

Cucina – Poznań

Delicja – Poznań

Marino Bistrot – Poznań

NOOKS – Poznań

Papavero – Poznan

PASODOBRE – Poznań

Port Sołacz – Poznań

The Time – Poznań

Zen On – Poznań

Nare Sushi – Skórzewo – NOWA

Café Xander – Sopot

Fisherman – Sopot

L’Entre Villes – Sopot

Petit Paris – Sopot – NOWA

alewino – Warszawa

Bez Gwiazdek – Warszawa

Butchery & Wine – Warszawa

Dyletanci – Warszawa

Epoka – Warszawa

Europejski Grill – Warszawa

La Luce – Warszawa – NOWA

Muzealna – Warszawa

Nolita – Warszawa

Noriko Omakase – Warszawa

Rusiko – Warszawa – NOWA

The Farm – Warszawa

Tuna – Warszawa

Źródło – Warszawa

Restauracja Solmarina – Wiślinka

Acquario – Wrocław – NOWA

CAMPO Modern Grill – Wrocław – NOWA

dinette – Wrocław – NOWA

Gustaw – Wrocław – NOWA

Korill180 – Wrocław – NOWA

La Maddalena – Wrocław – NOWA

Lwia Brama² – Wrocław – NOWA

Martim – Wrocław – NOWA

Mercado Tapas Bistro – Wrocław – NOWA

Między Mostami – Wrocław – NOWA

Młoda Polska – Wrocław – NOWA

Monopol – Wrocław – NOWA

Most – Wrocław – NOWA

Nafta Neo Bistro – Wrocław – NOWA

OK Wine Bar – Wrocław – NOWA

Przystań & Marina – Wrocław – NOWA

Warsztat – Food & Garden – Wrocław – NOWA

Wierzbowa 15 – Wrocław – NOWA

Wrocławska – Wrocław – NOWA

źródło: https://www.pot.gov.pl/pl/

Dziennikarka Polsatu o córce Nawrockiego. Nie przebierała w słowach!

córka nawrockiego

7-letnia Kasia razem z rodzicami oraz rodzeństwem brała udział w wieczorze wyborczym w sztabie Karola Nawrockiego.

Dziewczynka na scenie zachowywała się w żywiołowy sposób – zagadywała mamę. machała do widzów, czy udawała, że robi zdjęcia. Zachowanie dziecka skomentowała dziennikarka Polsatu.

 

córka nawrockiego
https://www.instagram.com/joannaracewicz/

 

Po tym jak 7-letnia Katarzyna „skradła show” na wieczorze wyborczym, wylała się na nią fala hejtu. Pisano, że jest niegrzeczna, rozwydrzona, czy też ma ADHD oraz, że nie zachowuje się jak na siedmioletnie dziecko przystało [nagranie tutaj].

 

Dziennikarka Polsatu, Joanna Racewicz zabrała głos w tej sprawie i nie kryła swojego oburzenia na osoby krytykujące małą Kasię:

 

“Skradła show ojcu”.
I słono za to zapłaciła. Hejt wylewa się wiadrami.
Na dziecko. Małą dziewczynkę, która za plecami
ojca cieszyła się sobą i ważną chwilą dla rodziny.
Miała i ma do tego prawo. Jej radość i ekscytacja
były ujmujące, dziecinne, szczere i prawdziwe.
Kasia jest CUDEM. Radosnym, fajnym dzieckiem
Widać z daleka, że kochającym i kochanym.
Pewnie nikt nie kazał jej stać na baczność.
Może właśnie dlatego została „oskarżona” przez
wysoki trybunał oburzonej, jak to mówią: „elyty”
o radość, o wygląd, zachowanie i całokształt.

 

Marta Nawrocka musi nosić broń! „Jest niebezpiecznie!”

 

Zaapelowała o to, by „mądrzy i wykształceni” przestali się wyżywać na dziecku. Dziennikarka nie przebierała w słowach:

 

Z pogardą patrzycie na „Polskę B, tę powiatową”,
co głosowała na jej ojca. Zaczynam ją rozumieć,
jeśli po drugiej stronie jest wzrok pełen wyższości
i wielkopańskie patrzenie na „kurną chatę”
z perspektywy wyimaginowanego dworku.

 

Na analizy przegranej przyjdzie czas.
Na razie idzie o dziecko. O opamiętanie.
To słabe walić w słabszego.
Oby rodzice umieli ochronić Kasię.
Oby kiedyś umieli to wyjaśnić.
Nie będzie nic na obronę hejterów.

 

Jak wynika ze wcześniejszych wpisów Joanny Racewicz, nie głosowała ona na Karola Nawrockiego. Teraz jednak stanęła w obronie dziecka. To bardzo słuszne, by w takiej sytuacji stanąć po stronie prawdziwych wartości.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Joanna Racewicz (@joannaracewicz)

Będzie pociąg z Polski do Chorwacji? Oto szczegóły!

Chorwacja to popularny kierunek podróży Polaków. Nie każdy jednak chce, bądź może jechać autem czy lecieć samolotem.

Czy zatem pojawi się pociąg łączący Polskę z Chorwacją?

 

zdjęcie ilustracyjne – https://www.facebook.com/PKP.Intercity

 

O takich planach poinformował minister infrastruktury Dariusz Klimczak, który uważa, że takie połączenie byłoby bardzo korzystne dla obu krajów. Obecnie więc prowadzone są rozmowy oraz sprawdzane warunki prawne i techniczne, by uruchomić taką linię kolejową. Głównie chodzi tu o porozumienie z krajami tranzytowymi – w tym z Austrią.

 

Rusza Podlaski Bon Turystyczny. Jak otrzymać 400 zł. na wyjazd?

 

Z kolei rzecznik prasowy PKP Intercity Maciej Dutkiewicz przekazał, że:

 

PKP Intercity planuje uruchomienie bezpośredniego połączenia między Polską a Chorwacją. Mamy możliwość wydłużenia trasy obecnie kursującego do Wiednia pociągu IC Sobieski*

 

Pociąg miałby kursować z Warszawy do chorwackiego miasta Rijeka, a bilet miałby kosztować około 200 zł. Przewoźnik zakłada, że w przypadku powodzenia rozmów z krajami tranzytowymi oraz z samą Chorwacją, połączenie takie mogłoby ruszyć jeszcze latem 2025 r.

 

AKTUALIZACJA

Donald Tusk potwierdził

18 maja 2025 r. premier na platformie X napisał:

 

Jest taka cisza, że chyba każdy usłyszy tę dobrą nowinę: mamy wreszcie BEZPOŚREDNIE połączenie kolejowe z Polski do Chorwacji! Ruszamy od czerwca, cztery dni w tygodniu. Szczegóły we wtorek.

 

To oznacza, że szczegóły zostaną podane 20 maja 2025 r.

 

*źródło: https://businessinsider.com.pl/