Król kryptowalut zaginął w 2022 roku. Co się z nim stało?

Król kryptowalut zaginął w marcu 2022 roku, a jego poszukiwania prowadziła Policja.

Sylwester Suszek 10 marca 2022 roku wyjechał rano z domu na spotkanie biznesowe do Czeladzi. Po jego zakończeniu około 15.00, odjechał w nieznanym kierunku. Od tamtej chwili nie nawiązał on kontaktu z rodziną.

pisano w 2022 roku.

 

Teraz dziennikarz TVN dotarł do przerażających informacji na temat zaginionego.

 

facebook/Sylwester Suszek MISSING 10.03.2022

 

Sylwester Suszek kto to?

Sylwester Suszek pochodził z Piekar Śląskich. Był założycielem i wieloletnim prezesem giełdy kryptowalut BitBay.

Jego firma przyniosła mu ogromne pieniądze. Król kryptowalut miał mieć apartament w Dubaju, drogie samochody i własny helikopter.

Jednak jak podawało Money.pl:

 

Sylwester Suszek opuścił firmę w maju 2021 r. i od tego czasu nie ma żadnych powiązań z firmą Zonda (dawniej BitBay). Jesteśmy zasmuceni wiadomością o jego zaginięciu i mamy nadzieję, że wróci do domu cały i zdrowy”

– napisała firma Zonda w przesłanym do redakcji oświadczeniu.

 

W chwili zaginięcia [w 2022 r.] Sylwester Suszek miał 34 lata, obecnie więc miałby 36 lat.

 

Król kryptowalut co się z nim stało?

TVN24 wyemitowało reportaż pt. „Co się stało z królem kryptowalut?”, autorem dokumentu jest Michał Fuja.

Dziennikarz przekazał, że prokuratura nie chce ujawnić, co do tej pory ustalono w sprawie zaginionego Sylwestra Suszek. Natomiast pewne jest to, że biznesmena do tej pory nie odnaleziono. Z kolei w dziennikarskim śledztwie Michał Fuja odkrył, że Król kryptowalut był zastraszany.

 

…dotarliśmy do do zdjęć, do komunikatorów, do maili, do wszystkiego tego, co Sylwester Suszek ukrywał przed światem, nawet przed rodziną. Dzięki temu widzimy, jak wyglądało jego życie w ostatnich tygodniach, jakie groźby dostawał, jak zdewastowano mu samochód, co się z nim działo i kto próbował wpłynąć na jego biznesy.

– powiedział.

 

Michał Fuja miał też dostęp do materiałów, które potwierdzają ogromny majątek zaginionego mężczyzny. Niestety jednak w dziwny sposób pieniądze, czy nieruchomości są przejmowane przez osoby trzecie.

 

…sportowych samochodów było kilka, kilkanaście, były apartamenty w różnych częściach Polski, ale też świata (…)

 

4-5 lat temu Sylwester Suszek miał kryptowaluty w swoim posiadaniu o wartości 30 milionów euro, więc to były olbrzymie kwoty, olbrzymi majątek

– mówi dziennikarz TVN.

 

Dalej jednak ujawnia szokujące informacje:

 

Przykładowo jeden z apartamentów, który Sylwester Suszek wynajmował, który miał w takim swoim portfelu inwestycyjnym, przejęła dziś na przykład kobieta z bazy paliwowej, w której Sylwester Suszek zaginął. (…)

 

Wiemy o sprzedaży luksusowych apartamentów w wieżowcu przy ulicy Złotej. Wiemy o tym, że rok po zaginięciu Suszka kryptowaluty z portfeli kryptowalutowych po prostu zostały wyczyszczone (…)

 

Wiemy, że prawnik, któremu Sylwester ufał i któremu Sylwester zlecił zabezpieczenie majątku za granicą w różnych spółkach, po czasie, czyli rok po zaginięciu, te spółki przejął, czyli został ich beneficjentem.

– wyliczał Michał Fuja.

 

Rodzina zaginionego sądzi, że Sylwester nie żyje. Pytanie jednak, kto zarządza jego majątkiem i dlaczego służby nie kontrolują wykradania pieniędzy Suszka?

 

źródło/cytaty: TVN24.pl

Banknot 1000 zł. Wiadomo, kiedy pojawi się w obiegu!

O tym, że tysiączłotowy banknot może zostać wprowadzony do obiegu, słychać już od kilku lat.

Teraz podano wstępny termin, kiedy banknot 1000 zł. może pojawić się w obiegu.

 

pixabay

 

Banknot 1000 zł.

W związku z utrzymującą się od kilku lat wysoką inflacją, pojawiła się dyskusja na temat banknotów o większych nominałach. Obecnie najwyższy nominał to 500 zł. a słychać głosy o nowym 1000-złotowym nominale.

 

Tę plany potwierdził Krzysztof Kowalczyk, zastępca Departamentu Emisyjno-Skarbowego NBP. Jak się jednak okazuje, banknot 1000 zł. pojawi się w naszych portfelach maksymalnie w przeciągu roku.

Obecnie bowiem trwają przygotowania do wprowadzenia nowego nominału:

 

„Na razie nie pracujemy nad tym projektem, ale gdzieś około 2025 lub 2026 istnieje możliwość, że taki nominał pojawi się w obiegu”

– powiedział w październiku 2024 r. Krzysztof Kowalczyk.

 

Jako ciekawostkę ujawniono jednak, że tym razem na banknocie pojawić się ma wizerunek kobiety. Obecnie na wszystkich banknotach przedstawieni są mężczyźni, więc byłby to jedyny z kobietą.

 

źródło: interia

Wrocław. W hotelu zostawił psa i milion złotych!

Wrocławska policja poszukuje mężczyzny, który w jednym z hoteli zostawił swojego psa i torbę z ogromną sumą pieniędzy.

Dlaczego mężczyzna zniknął?

 

zdjęcie ilustracyjne pixabay

 

O tej tajemniczej sprawie informują wrocławskie media. Mężczyzna miał pojawić się w jednym z hoteli w centrum miasta w minioną sobotę tj. 5 października.

Gość zameldował się w hotelu, po czym powiedział, że musi pilnie zadzwonić. Oddalił się od recepcji zostawiając dokumenty, torbę i swojego psa.

Obsługa spodziewała się, że mężczyzna zaraz wróci, jednak tak się nie stało. Gość zniknął, a w niedzielę hotel zgłosił sprawę na policję.

 

Zostawił milion złotych w torbie

Jak przekazała starsza aspirant Aleksandra Freus z biura prasowego wrocławskiej policji:

 

Policjanci znaleźli dokumenty mężczyzny. Teraz ustalamy miejsce jego pobytu.

 

Nieoficjalnie mówi się, że w torbie był milion złotych. Co na to policja?

 

Mogę tylko potwierdzić, że w torbie były pieniądze. Sumy nie możemy ujawnić.

– stwierdziła Aleksandra Freus.

 

Tak więc policja zna tożsamość mężczyzny, a obecnie ustala miejsce jego pobytu.

 

 

źródło/cyt: wroclaw.pl

 

Znane, polskie lotnisko zamknięte. Wszystkie loty odwołane!

Znane, polskie lotnisko przekazało informację o czasowym zamknięciu.

Przez ponad miesiąc wszystkie loty będą odwołane!

 

https://www.facebook.com/airport.wroclaw

 

Lotnisko Wrocław zamknięte

Lotnisko czeka rozbudowa mająca przygotować port na większy ruch samolotowy, a także rozbudowa istniejącej infrastruktury.

 

rozpoczynamy ̨ ̨ !
Dzięki rozbudowie, jaką właśnie rozpoczynamy powstanie:
Nowa płyta postojowa
Droga szybkiego zjazdu
Nowa mierząca 2,5 kilometra droga kołowania
Płaszczyzna do odladzania
ℹ️ Dodatkowo, przebudowane zostaną istniejące drogi kołowania.

– podał w komunikacie Port Lotniczy Wrocław.

 

Prace potrwają ponad miesiąc i w związku z przebudową oraz modernizacją lotniska we Wrocławiu, będzie ono zamknięte dla pasażerów od 26 października do 4 grudnia 2024 roku.

 

…żeby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa operacji lotniczych realizowanych w Porcie Lotniczym Wrocław oraz sprawnie przeprowadzić inwestycję, po wielu analizach i rozmowach między innymi z liniami lotniczymi i pozostałymi partnerami podjęto decyzję, ̇ .. .. ̨ ł .

 

Przedstawiono także wizualizację rozbudowy lotniska (poniżej).

 

 

 

 

Iga Świątek bez trenera. Pomaga jej mąż słynnej Polki!

Kilka dni temu Iga Świątek wydała zaskakujące oświadczenie.

Tenisistka poinformowała, że zakończyła współpracę ze swoim dotychczasowym trenerem. Jak się okazuje, obecnie pomaga jej mąż słynnej Polki.

 

Iga Świątek zakończyła współpracę z Tomaszem Wiktorowiczem. Wpis tenisistki jest bardzo dyplomatyczny [zobacz tutaj]. Jednak nieoficjalnie mówi się, że Iga i Tomasz „mieli siebie dość”.

Świątek przyznała, że obecnie rozgląda się wśród trenerów z zagranicy. Obecnie jednak pomaga jej Polak.

 

https://www.instagram.com/aradwanska/

 

Iga Świątek, Dawid Celt

Komentator tenisowy Marek Furjan (do 2023 r. związany z Canal+) poinformował na Twitterze:

 

Iga Świątek trenuje przed występem w WTA Finals. W przygotowaniach w Polsce pomaga jej trener Dawid Celt✊

 

A z pewnością Furjan  jest świetnie poinformowany. Od jakiegoś czasu razem z Celetem prowadzą podcast o tenisie.

 

Dawid Celt kto to?

Dawid Celt (38 l.) to tenisista, sparingpartner i drugi trener Agnieszki Radwańskiej. Naukę gry tenisa rozpoczął w Częstochowie i jego kariera rozwijała się bardzo dobrze. Niestety przerwała ją poważna kontuzja. To wtedy Celt zajął się szkoleniem i przygotowywaniem tenisistek, a od 2018 roku jest kapitanem reprezentacji tenisowej Polski w Pucharze Federacji.

Prywatnie Dawid Celt jest mężem Agnieszki Radwańskiej (od 2017 roku) i razem mają synka Jakuba (ur. 2020).

 

 

 

 

Dlaczego taka torebka kosztuje 40 tys. zł. i nie każdy może ją kupić?

Jeśli jesteś osobą, która wciąż poszukuje okazji i promocji, to torebka za 40 tysięcy złotych, wydaje się prawdziwym kuriozum.

Ale to nie wszystko, bo jest to torebka, którą trzeba zamówić, a sam producent decyduje, czy wykona ją dla Ciebie czy też nie.

Co to za torebka?

 

https://www.instagram.com/halotupolsat/

 

Torebka Birkin cena

Historia torebki sięga 1984 roku, kiedy to francuski producent towarów luksusowych Hermès pokazał ją po raz pierwszy.

Torby Birkin wykonywane ręcznie ze skóry i zostały nazwane na cześć angielsko-francuskiej aktorki i piosenkarki Jane Birkin (żyła w latach 1946-2023).

O tych kultowych torebkach rozmawiano w „Halo tu Polsat” i jak podano na stronie programu:

 

Najtańsza, „biedna” torebka Birkin kosztuje 40 tys. zł, a na rynku wtórnym nawet dwa razy tyle. Najdroższa została sprzedana za 2 mln. Jedną z torebek, którą widzieliśmy w programie, właścicielka, Anita Kuś Musanje, mogłaby sprzedać za minimum 150 tys.

 

Jak kupić torebkę Birkin?

Zamówienie trzeba złożyć w firmie Hermès i wcale nie wiadomo czy zostanie zrealizowane. To dom mody wybiera sobie klientki, a nie na odwrót.

 

Torebki nie da się po prostu kupić w sklepie. Trzeba na nią długo czekać, a niektórzy mówią, że to torebki wybierają swoje użytkowniczki. Bo do firmy trzeba się zgłosić z chęcią zakupu i czekać na odzew. Często dzieje się tak, że to, co finalnie trafia do klientek, różni się od tego, co zamawiały, chociażby kolorem skóry czy rodzajem metalowych okuć.

 

Veblen good co to znaczy?

Mówi się, że torebki Birkin to tzw. Veblen good. Co to znaczy?

Veblen good to dobra, które wraz ze wzrostem ceny są coraz bardziej pożądane. Czyli im wyższa cena, tym wyższy popyt na daną rzecz. Zjawisko to po raz pierwszy opisał ekonomista Thorstein Veblen (ur. 1857, zm.1929). Veblen good to zazwyczaj przedmiot luksusowy, którego większość ludzi  nie chce lub nie może kupić. Może to być designerska biżuteria, drogie zegarki, jachty i luksusowe samochody.

Efekt Veblena przeczy prawu popytu i podaży.

Jak zatem wytłumaczyć jego działanie? Otóż jeśli cena danego produktu jest bardzo wysoka, to zwiększyć jego atrakcyjność dla tych, dla których ważny jest status, ponieważ wówczas dana rzecz jest poza zasięgiem przeciętnego konsumenta.

 

„żałosne wartości współczesnego świata”

Tymczasem widzowie Polsatu temat torebek Birkin uznali za oderwany od rzeczywistości:

 

Żeby ktoś czuł się lepiej, żałosne wartości wspoczesnego świata

 

A dalej wygladają jak za 500 zł

 

To tylko torebka…luksus to czas aby dbać o swoją dusze i o miłość dla innych

 

buhahahah temat tygodnia wstyd

 

Chyba mój styl jest inny, nie za ładne te torebki…naprawdę, czy tylko to ja widzę, że król jest nagi..?

– pisano w komentarzach.

 

A Wy kupilibyście taką torebeczkę…? 🙂 Link do rozmowy TUTAJ.

Iga Świątek zrywa ze swoim trenerem! „zdecydowaliśmy o zakończeniu”

Iga Świątek (23 l.) przekazała zaskakujące informacje dotyczące jej kariery.

Teraz w tenisowym świecie aż huczy od plotek i domysłów.

 

https://www.instagram.com/iga.swiatek/

 

Iga Świątek, Tomasz Wiktorowicz

Słynna polska tenisistka poinformowała, że zakończyła współpracę z trenerem Tomaszem Wiktorowiczem, choć to właśnie pod jego opieką osiągnęła największe sukcesy.

 

Po 3 latach osiągania największych sukcesów w mojej karierze, zdecydowaliśmy z trenerem Tomaszem Wiktorowskim o zakończeniu naszej współpracy. Chcę zacząć od podziękowań, bo to one są dziś dla mnie najważniejsze.

 

Trener Wiktorowski dołączył do mojego zespołu przed 3 sezonami, gdy bardzo potrzebowałam zmian i świeżego podejścia. Jego doświadczenie, analityczne i strategiczne podejście i ogromna wiedza o tenisie sprawiły, że parę miesięcy później zaczęłam osiągać sukcesy, o których nawet nie marzyłam.

– napisała na instagramie.

 

Nas jednak zastanawia dalsza część wpisu.

 

Zasłużył na wakacje?

Tam bowiem Iga Świątek dosłownie wysyła swojego dotychczasowego trenera na wakacje oraz do „bliskich”:

 

Trenerze, dziękuję i życzę Trenerowi jak najlepiej. Wiem, że chce Trener spędzić trochę czasu z bliskimi i odpocząć po tych intensywnych 3 latach. Mało kto zasłużył na kilkumiesięczne wakacje tak jak trener.

 

Czyżby więc zaważyły jakieś prywatne sprawy lub też tenisistka uznała, że Tomasz Wiktorowicz ma wypalenie zawodowe?

Tego Świątek nie ujawniła. Przyznała jednak, że prowadzi rozmowy z trenerami z zagranicy.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Poruszające wyznanie Friza! „nigdy nie miałem talentu, nie miałem…”

Friz czyli Karol Wiśniewski (28 l.) to polski youtuber i influencer. Swoje pierwsze filmiki publikował już jako 14-latek. Był też  jednym z członków tzw. Ekipy Friza – projektu influencerskiego działającego w latach 2018-2022.

Obecnie Friz ma 5,22 mln subskrybentów na youtube i właśnie zamieścił poruszający wpis.

 

https://www.instagram.com/frizoluszek/

 

Friz – Forbes „30 Under 30”

Friz został wyróżniony bo znalazł się na liście Forbes „30 Under 30” czyli w zestawieniu wypływowych osób poniżej 30 roku życia. Youtuber przyznał, że było to jego marzenie:

 

Szczerze? Marzyłem o tym momencie!!!! Pojawiłem sie na liście FORBES 30 UNDER 30

 

Dalej jednak w poruszający sposób opowiedział o swoich początkach.

 

Wychowałem się na osiedlu, a od 14 roku życia zajawkowo nagrywałem filmiki. Były fatalne, a wszystkiego uczyłem się sam z poradników na yt.

 

Powiedzieć że droga od tych pierwszych filmów do dziś nie była łatwa to jak nie powiedzieć nic.
I dlatego ten dzień jest dla mnie wyjątkowy. Bo nigdy nie miałem talentu, nie miałem kasy, nie miałem żadnych znajomości. Miałem za to wielką upartość i postanowiłem że zrobię wszystko by zarabiać z tego co kocham.

– przyznał.

 

Jak mówi, dotarcie na listę Forbes, zajęło mu 14 lat. Teraz jest wdzięczny swoim wszystkim widzom, współpracownikom oraz partnerce czyli Wersow.

Na koniec zaś napisał:

 

I na koniec dziękuję sam sobie, że się nigdy nie poddałem, i wam życzę tego samego.

 

Tym samym historia Friza pokazuje, jak ważne jest posiadanie własnej pasji, swojego celu, determinacja i wytrwałość.

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karol Wiśniewski (@frizoluszek)

Rodzinka.pl miała być tania? Wieniawa i Kożuchowska zażądały TAKICH sum!

Serial Rodzinka.pl emitowany był w latach 2011 do 2020 roku.

W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje o tym, że produkcja serialu Rodzinka.pl będzie wznowiona.

Poza kwestią niesłabnącej popularności tej serii, mówiono także o kosztach. „Rodzinka” bowiem miała być tańsza niż inne seriale TVP – produkcje historyczne.

Np. w serialu 'Dewajtis” potrzebne były nie tylko konkretne wnętrza, scenografia czy stroje ale też cała rzesza aktorów drugoplanowych oraz statystów.

Tymczasem Rodzinka.pl dzieje się w jednym domu (ewentualnie przed domem) i gra tu poniżej dwudziestu aktorów. Jednak tanio raczej nie będzie, bo okazało się, że aktorki dostaną wysokie gaże!

 

https://www.facebook.com/rodzinkapl

 

Julia Wieniawa, Małgorzata Kożuchowska – Rodzinka.pl

Małgorzata Kożuchowska (53 l.) była i jest uznaną aktorką. Natomiast Julia Wieniawa (25 l.) na przestrzeni lat zapracowała sobie na status gwiazdy. I tak to te dwie panie zgarną największe stawki za udział w serialu. Jak informuje Pudelek:

 

Nasz informator twierdzi, że stawka Julii za jeden sezon może wynosić nawet 250-300 tys. złotych, wszystko zależy od liczby dni zdjęciowych. Małgorzata Kożuchowska może liczyć na 200-250 tys. złotych, podobnie jak Tomasz Karolak.

 

Najprawdopodobniej powstaną cztery sezony serialu, więc każdy z aktorów łącznie dostanie około miliona złotych.

Wygląda więc na to, że per slado Rodzinka.pl wcale nie będzie taka tania. Można mieć jednak nadzieję, że te nakłady się zwrócą, jeśli nowa seria będzie tak popularna jak poprzednia.

 

 

 

 

Richardson wraca do telewizji! Poprowadzi program dla silversów!

Monika Richardson (52 l.) do listopada 2019 roku pracowała w Telewizji Polskiej.

Gdy „podziękowano” jej za pracę, nie kryła swojego rozgoryczenia i zapewne czekała na nowe propozycje. Te albo nie nadeszły, lub nie spełniały jej oczekiwań. W końcu więc Richardson wpadła na inny pomysł na życie i założyła swoją szkołę językową.

I choć pozostawała na marginesie mediów, to bardzo chętnie komentowała różne wydarzenia. Z czasem zaczęła twierdzić, że wcale nie myśli o powrocie do telewizji. Tymczasem w 2024 r. założyła własny kanał na platformie Youtube (therichardsontalk), która przecież obecnie jest równie silna jak telewizja,

Teraz zaś Richardson przekazała informację, że będzie prowadzić program dla silversów.

 

https://www.instagram.com/monikarichardson/

 

Silversi – kto to?

Silversi tonowe określenie na osoby w wieku 50 czy 60+ a zatem takie, które mogą już mieć siwe włosy (ang. sliver – srebrny). Natomiast są to nadal osoby aktywne, ciekawe świata i ludzi.

Zatem metryka mogłaby wskazywać na „seniorów” czy emerytów, jednak postawa życiowa silversów bardziej pasuje do grupy ludzi aktywnych zawodowo.

 

Monika Richardson Silver TV

Monika Richardson poprowadzi program w telewizji kierowanej właśnie do tej grupy czyli Silver TV.

 

Popularny YouTube’owy kanał Silver TV od początku października będzie nadawać w zmienionej formule, stając się pierwszą i jedyną telewizją internetową dla osób 50+. A ja w niej!

 

Będę miała przyjemność poprowadzić dla Was jeden arcyciekawy program, oraz klasyczną „śniadaniówkę” we wspaniałym gronie.

 

Na antenie pojawią się nie tylko wielkie nazwiska, lecz także członkowie szerokiej społeczności Silver TV. Twórcy projektu podkreślają, że będzie to jedyne miejsce tworzone nie tylko dla widzów, lecz także z widzami – zgodnie z hasłem SilverTV „Najlepiej razem”.

– napisała Richardson.

 

Silver TV co to?

Jak czytamy na stronie telewizji dla silversów:

 

SILVER TV to format interaktywnej telewizji internetowej, skierowanej do osób 50+, emitowany w mediach społecznościowych takich jak Facebook i YouTube, na stronie www oraz docelowo w aplikacjach mobilnych. Program nadawany jest od października 2020 r. i cieszy się coraz większą popularnością. Własne studio, różnorodna tematyka oraz program śniadaniowy to atuty, które powodują, że jest to najlepsza telewizja oglądana nie tylko przez seniorów. Programy nadawane w formie „na żywo” umożliwiają stałą interakcję i powodują duże zaangażowanie wśród widzów.

 

Silver TV można oglądać między innymi na Youtube [tutaj]

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Monika Richardson (@monikarichardson)