Żałoba w świecie słodyczy! Nie żyje twórca kultowego produktu!

Włoskie media poinformowały o jednej z czołowych postaci świata słodyczy.

Zmarły był także twórcą kultowego produktu.

 

zdjęcie ilustracyjne pixabay

 

Francesco Rivella nie żyje

Francesco Rivella to chemik i przedsiębiorca związany z firmą Ferrero. Mężczyzna uzyskał dyplom z chemii bromatologicznej w Turynie i w wieku 25 lat zaczął pracować z firmą Ferrero jako specjalista od czekolady. Rivella całe swoje życie przepracował w Ferrero , a po zakończeniu kariery, został prezesem Zakonu Chemików.

Mężczyzna zmarł 14 lutego 2025 r. w wieku 97 lat, pozostawiając czwórkę dzieci: Paolo, Sandro, Enrico i Chiarę.

 

Niepokojące wieści z McDonald’s. Sieć bije na alarm!

 

Francesco Rivella Nutella

Rivella uznawany jest za twórcę receptury kultowego kremu. Stało się to w 1963 roku gdy Michele Ferrero, wraz z Francesco Rivellą, wykorzystali gianduja [o jednorodna mieszanka czekolady z 30% pastą z orzechów laskowych] do stworzenia smarowidła. Do gianduja dodano dodatkowe składniki i przemianowano ją na „Nutella”.

Produkcja Nutelli ruszyła w fabryce w Albie 20 kwietnia 1964 roku, a krem zyskał ogromną popularność, która utrzymuje się do dzisiaj.

 

Dopiero co wzięli ślub! Kevin Mglej poinformował „Odchodzę”.

Roksana Węgiel i Kevin Mglej (ur. 1996) swój związek potwierdzili na początku 2023 roku.

Ta wiadomość wywołała falę krytyki z uwagi na wiek Roksany (miała wówczas 18 lat). Oliwy do ognia dolały też wypowiedzi poprzedniej partnerki Kevina, która twierdziła, że została wyrzucona z domu [więcej na ten temat tutaj]

Mimo to, Roksana i Kevin zostali razem i w sierpniu 2024 r. wzięli ślub [zobacz tutaj]. Nie minęło jednak wiele czasu, gdy Kevin ogłosił, że odchodzi!

 

https://www.instagram.com/kevinmglej/

 

Kevin Mglej znany jest jako producent muzyczny i właśnie przy produkcji płyty, poznał się z Roksaną. Teraz jednak 29-latek chce zerwać z tym wizerunkiem i poinformował o zmianach w swoim biznesowym życiu.

Napisał, że „odchodzi ze spokojem”, nie miał natomiast na myśli życia prywatnego, a odejście z firmy Hoh.

 

„Odchodzę jednak ze spokojem”

Od kilku lat zarządzam różnymi spółkami i chcę robić to z pełnym zaangażowaniem pod brandem Mglej Investments, skupiając się najmocniej na inwestycjach w start up, nieruchomości oraz szukając rewolucji na rynku muzycznym, który zdecydowanie tego potrzebuje. Postanowiłem więc w pełni poświęcić się kolejnym projektom i pójść o krok dalej.

– napisał na Instagramie.

 

I poinformował o swoim odejściu z firmy Hoh:

 

Odchodzę jednak ze spokojem i pewnością, że agencja jest w najlepszych rękach. Hoh zostawiam w dobrej kondycji finansowej bo z ponad 11 mln przychodu, a stery przejmuje Rafał, który nie tylko jest fantastycznym partnerem biznesowym ale też specjalistą, który doskonale rozumie rynek marketingowy i jego potrzeby.

 

Dalej dodał:

 

To już moja druga spółka którą z sukcesem sprzedaje i mam ochotę na więcej

 

Ta wiadomość od Kevina wywołała spore zaskoczenie, a znajomi oraz obserwujący życzyli mu powodzenia w nowych projektach.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez KevinMglej (@kevinmglej)

Niepokojące wieści z McDonald’s. Sieć bije na alarm!

McDonald’s to fast foodowy potentat, który został założony 15 kwietnia 1955r. więc z tym roku świętować będzie swoje 70-lecie.

Tymczasem sieć zauważył niepokojącą zmianę!

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Przez lata wszystkie fast foody z McDonald’s na czele uważane były za tanie jedzenie. Z pewnością nie najzdrowsze, ale też niedrogie. Jednak rosnące ceny posiłków w sieci sprawdziły na „Maka” poważne problemy. Jak informuje Polskie Radio sieć odnotowała spadek sprzedaży:

 

Raport finansowy opublikowany przez McDonald’s ujawnił, że w czwartym kwartale 2024 roku na całym świecie koncern odnotował niewielki wzrost sprzedaży porównywalnej – o 0,4 proc. Jednak na najważniejszym, macierzystym, rynku w USA sprzedaż porównywalna McDonald’s spadła o 1,4 proc*

 

Te spadki mogą wydawać się nie wielkie, ale po pierwsze skala działalności sprawia, że są one bardziej odczuwalne. Ponadto w poprzednich latach sieć notowała wzrosty, więc spadek sprzedaży jest bardzo bolesny.

Szokujące też jest to, że fast food postrzegany wcześniej jako „tani”, teraz uznawany jest za luksusowy:

 

8 proc. amerykańskich konsumentów uważa obecnie jedzenie fast food za luksus.

 

Nie pomogło też zatrucie bakterią:

…E.coli w październiku. Zanieczyszczona cebula od jednego z dostawców doprowadziła do zatrucia ponad 100 osób, z czego 34 hospitalizowano a jedna zmarła.

 

Aby ratować sytuację McDonald’s wprowadza nowe posiłki o nazwie McValue, które kosztują tylko 5 dolarów.

 

*źródło: https://polskieradio24.pl

Kinga Rusin krytykuje PiS i… Trumpa! „ktoś nam funduje właśnie drugą Jałtę i Monachium”

Kinga Rusin pokusiła się o komentarz dotyczący rozmów Donalda Trumpa w Władimirem Putinem i Wołodymyrem Zełenskim.

Jak twierdzi, wystarczy „połączyć kropki”, by zobaczyć do czego to doprowadzi.

 

https://www.instagram.com/kingarusin/

 

Była dziennikarka TVN-u nie jest zadowolona z wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA i w tym kontekście krytykuje PiS”

 

PiS klaskał po wyborze Trumpa i klaszcze nadal. Czy to z głupoty czy złych intencji, dziś mniej ważne. Ale liderzy i pomagierzy PiS wiedzieli i widzieli, że Trump jest admiratorem Putina. A cały PiS, w tym Kaczyński, Czarnek i Nawrocki to zwolennicy Trumpa. Łączycie kropki?

 

Dalej nawiązała do postawy Trumpa dotyczącej Ukrainy oraz jej ewentualnego członkostwa w NATO. A przypomnijmy, że dosłownie kilka dni temu amerykański prezydent stwierdził: „Mnie to nie obchodzi” [więcej na ten temat tutaj]

 

Trump powiedział, że ufa pokojowym deklaracjom Władimira Putina: „Znam go bardzo dobrze. Myślę, że chce pokoju.” Wspomniał też: „Chciałbym powrotu Rosji do G8.”. Od razu też zaakceptował żądania Rosji: Rosja zatrzyma to co zagarnęła, Ukraina nie będzie w NATO, Ukraina musi szybko przeprowadzić wybory bo Zełenski „ma słabe notowania”. Na pytania jakie będą ustępstwa Rosji, dał do zrozumienia, że nie żądał niczego. Czy dalej klaszczecie?

 

Kinga Rusin uważa, że teraz najważniejsze decyzje dotyczące Europy będą podejmowane w Ameryce i bez udziału Polski czy Ukrainy:

 

Co jeszcze? Mocarstwa zadecydują o naszej części świata ponad naszymi głowami. Trump sam rozpoczął negocjacje z Putinem. Dał o tym znać Ukrainie i Europie po fakcie. Wygląda więc na to, że ktoś nam funduje właśnie drugą Jałtę i Monachium. To oczywiście ośmieli Putina, tak jak kiedyś ośmieliło… no właśnie. Obudziliśmy się w mniej bezpiecznym świecie.

– skwitowała.

Najpierw „statek miłości”, teraz luksusowe podróże Nawrockiego za 800 tys. zł.

Karol Nawrocki, popierany przez PiS, który początkowo odbierany był jako nieznany, ale potencjalnie dobry kandydat.

Jednak kilka tygodni temu „Wyborcza” ujawniła nieprawidłowości określane jako „statek miłości Nawrockiego”. Teraz zaś kolejne, niekorzystne dla wizerunku polityka doniesienia.

 

https://www.facebook.com/Nawrocki25

 

„Statek miłości Nawrockiego”

Statek miłości to tzw. afera apartamentowa, która dotyczy nadużyć w korzystaniu przez Nawrockiego z apartamentu w Muzeum II Wojny Światowej. To w tej instytucji Karol Nawrocki był zatrudniony w latach 2017-2021 i przez 197 dni korzystał z luksusowego apartamentu.

Zdziwienie budzi nie tylko ilość dni i to, że Nawrocki nie zapłacił za korzystanie z obiektu, ale też to, że sam mieszkał 5 kilometrów dalej. Nie było więc uzasadnionej potrzeby za zajmowania pokoju przez tyle dni [więcej na ten temat tutaj]

 

Co ciekawe, kandydat nie podał żadnego wiarygodnego uzasadnienia dla tej sytuacji. Nie zobowiązał się też do zapłaty za noclegi. Tymczasem na horyzoncie pojawiła się kolejna afera.

 

Luksusowe podróże Nawrockiego za 800 tys. zł.

Jak informuje Onet*, powołując się na Gazetę Wyborczą:

 

Karol Nawrocki, kandydat PiS na prezydenta, podczas swojej pracy w IPN i Muzeum II Wojny Światowej odbył zagraniczne podróże, które kosztowały podatników niemal 800 tys. zł.

 

W czasie pracy w Muzeum II Wojny Światowej, a następnie w Instytucie Pamięci Narodowej miał zwiedzić niemal cały świat. Odwiedził nie tylko kraje europejskie, ale też państwa takie jak Zimbabwe, Uzbekistan, Stany Zjednoczone, RPA, Meksyk, Argentyna, Japonia, Chiny, Australia, Nowa Zelandia, Izrael, Kazachstan, Kirgistan, Rosja, Finlandia, Estonia czy Kair.

Trudno ocenić zasadność tych wyjazdów. Faktem jest jednak, że jeśli mówimy o okresie od 2017 do 2024 r. czyli siedmiu lat, to wydanie średnio ponad stu tysięcy rocznie na wyjazdy w delegacje, jest znaczną sumą.

źródło: Onet

Donald Trump przywraca plastikowe słomki. Jak uzasadnia swoją decyzję?

Donald Trump podpisał rozporządzenie, w którym wycofuje decyzję swojego poprzednika Joe Bidena, dotyczącą stopniowej rezygnacji z plastikowych słomek.

Biorąc pod uwagę naciski ekologów, zaskakująca jest i ta decyzja i tłumaczenie Trumpa.

 

zdjęcie ilustracyjne pixabay

 

Ekologowie biją na alarm jeśli chodzi o ilości plastiku, jakie trafiają na wysypiska śmieci oraz do środowiska. Dziwnym trafem jednak zamiast podjąć kroki dotyczące ograniczenia ilości np. plastikowych butelek czy innych opakowań, w wielu krajach wycofano słomki.

Zamiennikiem tych plastikowych są słomki papierowe lub wielorazowe – np. metalowe. Te pierwsze nie sprawdzają się bo często zmieniają smak napojów lub rozklejają się w płynie. Te drugie są wątpliwe pod względem higieny, bo nie da się ich dobrze umyć od środka.

 

Podpisując nowe rozporządzenie, Donald Trump wyjaśniał:

 

Te rzeczy (papierowe słomki) nie działają. Miałem je wiele razy i czasami pękały, wybuchały – powiedział. – Jeśli coś jest gorące, nie trwa to długo, kilka minut. Czasami w ciągu kilku sekund. To absurdalna sytuacja*

 

Tymczasem świat zmaga się z ogromnymi ilościami plastikowych odpadów, a mikro plastik obecny jest w wodzie, pożywieniu oraz w naszych ciała. Być może jednak Biały Dom wprowadzi inne proekologiczne rozwiązania, słomek jednak broni.

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Paweł Żuchowski (@pawel_zuchowski)

*cyt. za TVN

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah rozbili bank!

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah to jedni z najbogatszych Polaków.

Teraz mają dodatkowe powody do radości!

 

https://www.instagram.com/omenaamensah/

 

Rafał Brzoska to twórca InPostu i Omenaa Mensah zaś po zakończeniu pracy w telewizji, zajmuje się przede wszystkim działalnością charytatywną.

Nic więc dziwnego, że para wspiera także takie inicjatywy jak „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku na aukcję wystawili do licytacji „Golf w słońcu Hiszpanii z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską”.

W opisie akcji napisano, że uwzględnia ona udział dwóch osób w wyjeździe do Hiszpanii, gdzie będzie można trenować golfa oraz zjeść kolację ze słynną parą.

 

„Omenaa Mensah i Rafał Brzoska po raz kolejny zapraszają do Hiszpanii na wspólny weekend z golfem. To gratka dla każdego miłośnika tej gry – bez względu na poziom zaawansowania!

Nad precyzją i techniką uderzeń będzie czuwał światowej klasy trener, który podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i pasją.

Po emocjach na polu golfowym na zwycięzcę aukcji czeka wykwintna kolacja w towarzystwie pary, połączona z degustacją najlepszych hiszpańskich specjałów wyselekcjonowanych przez Rafała Brzoskę oraz indywidualna rozmowa o rozwoju i skalowaniu biznesu.

Z kolei Omenaa Mensah zaprosi gości do prywatnej przestrzeni ze sztuką w Hiszpanii, a także na wyjątkową wystawę dzieł polskich i zagranicznych artystów TOP CHARITY Art, która odbędzie się 24 kwietnia 2025 w Oranżerii Pałacu w Wilanowie.

Wszystkie koszty wyjazdu, a także lotów pokrywają Omenaa Mensah i Rafał Brzoska.”

 

10 lutego 2025 r. aukcja została zakończona z pięknym wynikiem 411 750 złotych!

https://allegro.pl/oferta/golf-w-sloncu-hiszpanii-z-omena-mensah-i-rafalem-brzoska-17132013026?srsltid=AfmBOooPhkeDzZkvKC50xphXskgSOzmtZ5DrbI8EgA8qPQLKAl7LpMpl&dd_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

Wpadka sztabu Nawrockiego. Jak mogli TO pokazać?! [VIDEO]

Karol Nawrocki opublikował w social mediach filmik, na którym odpowiada na proste pytania.

Nagranie w założeniu miało być zabawne, ale sztab kandydata na prezydenta zaliczył spektakularną wpadkę!

 

https://x.com/Nawrocki25/status/1887944762705199568/video/1

 

Na filmiku widzimy Karola Nawrockiego, który odpowiada na pytania:

 

Pizza czy pasta?

 

Pizza ale makaron też jest w porządku.

 

Ulubiony owoc?

 

Polskie jabłka.

 

CPK pod Berlinem czy pod Warszawą?

 

Pod Warszawą, połączony szybką koleją z całą Polską.

 

Odpowiedzi wydawały się w porządku. Na czym więc polegała wpadka?

 

Karol Nawrocki pociąg

Otóż na grafice został pokazany skład przypominający niemiecki (a nie polski!) pociąg. Ten fakt został natychmiast zauważony przez przeciwników PiS-owskiego kandydata.

 

niby mowa o CPK, ale na grafice w spocie pociąg ICE w barwach Deutsche Bahn…

 

Dlaczego pociąg ICE 3 produkcji Siemensa jest na filmiku? Czy będziecie kupować NIEMIECKIE pociągi?

 

Ale, że ty tak na serio reklamujesz Deutsche Bahn #dlaPolski?! ‍♀️ Rozumiem, że tytuł doktora nauk humanistycznych kupiłeś na pchlim targu…OMG ‍♀️

 

Polskie jabłka i niemieckie pociągi.

Jak wam się to spina?
Kto robi takie nędzne klipy?

– pisano.

 

Jak można się domyślić, filmik zrobiony był jako tzw. rolka i osoba ją przygotowująca wykorzystała grafiki dostępne w aplikacji.

Z pewnością były jednak i inne obrazki, które można by użyć, a tymczasem sztab wyborczy kandydata, zaliczył sporą wpadkę. Tak więc był już „statek miłości Nawrockiego” [zobacz tutaj], teraz zaś będą i pociągi…

Filmik z pociągiem poniżej.

 

https://x.com/Nawrocki25/status/1887944762705199568/video/1

 

Robert Makłowicz prosi o pomoc. ” To jest działalność przestępcza!”

Robert Makłowicz (61 l.) poprosił o pomoc w poważnej sprawie.

Na swoim profilu poinformował o działalności przestępczej, której stał się obiektem.

 

https://www.facebook.com/robertmaklowiczofficial

 

Robert Makłowicz to dziennikarz kulinarny, krytyk i twórca programów telewizyjnych. Na instagramie obserwuje go 785 tys. osób, a na Facebooku ma 770 tys. obserwujących.

Tak więc jego marka osobista jest bardzo cenna. I niestety znalazły się osoby, które na tym żerują.

 

Dziennikarz oświadczył, że:

 

….że nigdy nie miałem i nie mam swoich kont w serwisach „X” ani też „TikTok”. Tymczasem pojawiają się tam konta, które są sygnowane moim imieniem i nazwiskiem, które kradną mój dorobek, powołują się na mnie, używają moich zdjęć i piszą niejako w moim imieniu. To jest działalność przestępcza.

 

Co więcej, te fałszywe konta wciągają Makłowicza w politykę!

 

W dodatku ostatnimi czasy owe konta generują różnego rodzaju polityczne treści, bo jak wiecie zbliżają się wybory prezydenckie. Nie mam z tym nic wspólnego!

 

Z tego też powodu dziennikarz poprosił fanów o pomoc i to, aby zgłaszali fałszywe konta do administracji serwisów.

 

W tej chwili jestem poza Polską. Jak tylko wrócę do kraju, podejmę stosowne kroki prawne – bo to jest przestępstwo. Oczywiście mogę zgłaszać i zgłaszam administratorom owych serwisów te nadużycia, ale jak robi to jedna osoba – z reguły nie przynosi to skutku.

 

Teraz właśnie prośba: jeśli Wy będziecie w wielkiej liczbie zgłaszać te konta serwisom „TikTok” i „X” jako fałszywe, być może przyniesie to rezultat i nie będziecie narażani na korzystanie z fałszywych treści.

 

Fani obiecali pomóc w tej sprawie, choć jak pokazuje przykład Rafała Brzoski i Omeny Mensah – jak na razie jest to walka z wiatrakami.

Szokujący majątek Buddy. TYLE miał na koncie w momencie zatrzymania!

Budda czyli słynny youtuber Kamil L. został zatrzymany jesienią 2024 r.

Stawiano mu zarzuty dotyczące oszustw podatkowych, między innymi chodziło o podatek od e-booków [zobacz tutaj], a CBŚP informowało o zabezpieczeniu wielomilionowego majątku – samochodów, nieruchomości oraz pieniędzy.

Obecnie youtuber jest na wolności, a areszt opuścił za kaucją, a jego prawnik ujawnił majątek Buddy w chwili zatrzymania.

 

https://www.instagram.com/budda.7/

 

Kilka dni temu Kamil L. zamieścił nagranie, gdzie widzimy samochody na lawetach, które są wwożone na jego(?) podwórko [zobacz tutaj]

Dał też do zrozumienia, że to wracają wcześniej zabezpieczone auta. Prokuratura jednak wyjaśniła, że zwolnione z zabezpieczenia są tylko pojazdy, których Budda nie był właścicielem – lesingowane czy wypożyczone.

 

Budda majątek

O komentarz poproszono też prawnika Buddy. Adwokat Krzysztof Tumielewicz stwierdził, że majątek youtubera jest odmrażany. Ponadto ujawnił kwotę, jaką Budda i jego partnerka mieli na kontach w momencie zatrzymania. 

Majątek Kamila Labuddy jest „odmrażany”, czy też zwalniany. Jest to związane z między innymi aktualnym stanem sprawy, a także potrzebami postępowania. Ponadto pamiętać należy, że Prokuratura zabezpieczyła w tej sprawie ok. 100 mln zł na rachunkach bankowych Kamila i Aleksandry, co stanowi ogromną kwotę pieniędzy. Pieniędzy pochodzących również z działalności gospodarczych niezwiązanych z „loteriami”.

– powiedział w „Przeglądzie Sportowym”*

 

Podkreślił też:

 

…że utrzymywanie takich kwot przez Kamila i Aleksandrę na rachunkach bankowych świadczy o ich przekonaniu co do legalności podejmowanych działań gospodarczych, a także braku woli ucieczki czy ukrywania się. (…)

 

…nigdy nie było zamiarem Kamila ani Aleksandry brać udziału w świadomym procederze wyłudzania VAT-u, czy innym nielegalnym procederze.

 

Przekazał również, że Budda oraz jego partnerka porządkują swoje sprawy i wracają do aktywności zawodowych.

Zobacz też: Krzysztof Labudda wydał oświadczenie. Tak odcina się od brata?!

 

*źródło: https://przegladsportowy.onet.pl