Reklamowały ją Rubik i Włodarczyk. Firma ogłasza upadłość?

Znana marka odzieżowa reklamowała się w social mediach i bazowała na współpracy influencerskiej.

Ubrania reklamowała między innymi Agata Rubik i Agnieszka Włodarczyk. Teraz na stronie firmy pojawił się komunikat dotyczący upadłości.

 

https://www.instagram.com/agnieszkawlodarczykofficial/

 

Oceansapart influencerki

Oceansapart powstała w 2017 roku.

 

Historia OCEANSAPART rozpoczęła się w 2017 roku. Wkrótce staliśmy się szybko rozwijającą się i innowacyjną marką odzieży sportowej. Nasz rosnący międzynarodowy zespół ma swoją siedzibę w naszej siedzibie w sercu Berlina.

 

OCEANSAPART jest obecnie aktywny na pięciu głównych rynkach europejskich. Oprócz Niemiec nasza firma świętuje sukcesy we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Polsce.

 

Swoją promocję opierała na współpracy z influencerkami, które przez lata prezentowały i zachwalały staniki, topy czy legginsy tej marki. Wśród osób reklamujących tę firmą była Agata Rubik i Agnieszka Włodarczyk. Posty dotyczące Ocenasapart pojawiały się też na profilach innych znanych kobiet.

 

Oceansapart upadłość

Obecnie jednak na stronie firmy pojawił się niepokojący komunikat. Brzmi on następująco:

 

„Informacje o tymczasowej niewypłacalności
Działania biznesowe kontynuowane są bez zmian
OCEANSAPART złożył wniosek o tymczasową niewypłacalność w celu restrukturyzacji i wzmocnienia naszej działalności. Do nadzorowania tego procesu został wyznaczony tymczasowy syndyk masy upadłościowej.

Dla naszych klientów oznacza to:

  • Nasze codzienne operacje biznesowe są kontynuowane
  • Zamówienia będą przetwarzane i dostarczane

Chcielibyśmy podziękować za wsparcie w tym trudnym czasie – Twoja lojalność i zaufanie są dla nas niezwykle ważne. Z niecierpliwością czekamy na kontynuowanie dostarczania produktów, które znasz i kochasz.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.”

 

Na swoim instagramie, Agata Rubik potwierdziła, że wie o upadłości. Stwierdziła jednak, że nie zna szczegółów tej sprawy.

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Agata Rubik (@agata_rubik)

Opozda straciła na konflikcie z Królikowskim? Jej ostatni film jest…

W 2022 roku Joanna Opozda została porzucona przez Antka Królikowskiego i to tuż przed porodem.

Następnie na jaw wyszło, że aktor zdradzał Joannę z sąsiadką (z którą do tej pory tworzy związek). W kolejnych miesiącach z mediach huczało od różnych konfliktów Opozdy i Królikowskiego. Chodziło zarówno o kontakty z dzieckiem, jak i alimenty a także wiele innych pobocznych spraw.

Obecnie Królikowski znacznie wycofał się z życia publicznego, natomiast Joanna wciąż podejmuje temat i nawet całkiem niedawno wypowiadała się na temat alimenciarzy.

Tylko czy wyszło jej to na dobre?

 

https://www.instagram.com/asiaopozda/

 

Joanna Opozda „Wieczór Kawalerski”

Od 2022 roku Opozda zagrała dwa epizody, a większą rolę dostała w filmie „Wieczór Kawalerski”. Niestety zdaniem dziennikarki Karoliny Korwin-Piotrowskiej, produkcja jest bardzo słaba.

 

To jest parodia filmu, a nie film. Niestety, takich „produkcji” jest więcej, bo ktoś chyba liczy, że jak w kinie nie pójdzie, to wleci na streaming i kasa jakoś się zgodzi.

– powiedziała w rozmowie z Super Expressem.

 

Opozda straciła na konflikcie z Królikowskim?

Dziennikarka uważa też, że Joanna Opozda na konflikcie z Antkiem straciła wizerunkowo. Obecnie bowiem kojarzona jest z przepychankami, plotkami i sensacją. W pewnych sferach może to przynieść korzyści, ale nie pomaga w zdobyciu wartościowych ról:

 

Popularność portalowa przekłada się na pewien rozgłos, zasięgi w sieci i może stan konta, bo to się z tym wiąże, ale nie przekłada się na jakość i ciężar gatunkowy otrzymywanych propozycji.

 

Przeciwnie, mało jest reżyserów, którzy chcą zrobić poważną rzecz, dobre kino, zatrudniając aktora znanego głównie z newsów prywatnych, skandali czy pyskówek.

 

To odciąga uwagę, tworzy tani plotkarski kontekst, nie robi dobrze filmowi. To nie tylko polska specyfika, chodzi o to, by życie prywatne aktora nie „przykrywało” jego pracy. Kiedy ktoś kojarzy się z portalami plotkarskimi, kłótniami w mediach, ma małe albo żadne szanse na granie w dobrych produkcjach, bo dobra produkcja nie potrzebuje brukowego kontekstu.

 

Korwin-Piotrowska stwierdziła też, że jest to cena za upublicznianie swoich prywatnych spraw w mediach i w sieci.

Poniżej zwiastun „Wieczoru Kawalerskiego. Podoba się Wam?

 

 

cyt. se.pl

Przymusowa opłata dla turystów na Zanzibarze! Za co zapłacisz 44$!?

44 dolary czyli ponad 170 złotych będą musieli zapłacić turyści odwiedzający Zanzibar.

Czego dotyczy ta przymusowa opłata?

 

pixabay

 

Zanzibar opłata i wiza

Od 1 września 2024 r. osoby składające wniosek o wizę na Zanzibar będą musiały dodatkowo zapłacić 44 dolary. Jak się okazuje, ta przymusowa opłata to ubezpieczenie dla turystów.

W ramach programu przybywający podróżni otrzymają natychmiastową pomoc w przypadku szczególnych problemów medycznych, wypadków czy zagubienia bagaży. Przewiduje się też transport do kraju pochodzenia – w przypadku śmierci turysty.

Programem ubezpieczeniowym będzie zarządzać rządowa instytucja Zanzibar Insurance Corporation (ZIC), a władze mają nadzieję, że wprowadzenie ubezpieczenia zwiększy liczbę turystów.

 

Jeśli chodzi o Polaków, to w czasie pandemii koronawirusa, Zanzibar stał się bardzo popularnym kierunkiem podróży – szczególnie za sprawą tzw. Wojtka z Zanzibaru. I to zainteresowanie nie słabnie, Tym samym informacja o dodatkowej opłacie jest bardzo istotna dla wyjeżdzających do Zanzibaru.

 

 

Niepokojące wieści na temat Omeny. Rafał Brzoska komentuje!

Omenaa Mensah to żona jednego z najbogatszych Polaków – Rafała Brzoski.

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się wiele niepokojących informacji na temat Mensah, a Brzoska zabrał głos w tej sprawie.

 

https://www.instagram.com/rbrzoska/

 

„Co się stało z Omenaa Mensah po ostatnim incydencie? Nie wiedziała, że jej mikrofon był włączony. To były jej ostatnie słowa i koniec jej kariery”

Tak brzmi tytuł jednego z artykułów na temat Omeny. Problem w tym, że cała treść jest zmyślona, a podawane informacje to fake news. Rafał Brzoska napisał:

 

Codziennie otrzymuję takich wiaodmości kilkadziesiąt!!! Tak! Kilkadziesiąt wersji tych samych, lub podobnych wiadomości na polskim Facebooku i Instagramie SPONSOROWANYCH (czytaj – Meta kasuje za to czysty żywy cash) -wiadomości o śmierci mojej żony @omenaamensah Omenaa Mensah, jej pobiciu przeze mnie lub aresztowaniu/wydaleniu/pozbawieniu obywatelstwa/przeszukaniu mieszkania przez Policję itd…

 

Jednak te „niepokojące” wieści to artykuły sponsorowane, publikowane w serwisach META czyli Facebook i Instagram.

 

Zgłaszanie fake newsów do META

Internauci sami zgłaszają tego typu „artykuły” jako feke newsy, jednak META nie usuwa reklam – uważa je za legalne.

 

Każda z tych wiadomości jest opłacana przez grupy przestępcze i reklamowana przez koncern META – który jak sami zobaczycie na screenach mimo Waszych i naszych zgłoszeń -nie tylko ich nie usuwa, ale wręcz uważa, że nie naruszono “regulaminów META” i nadal je wyświetla i kasuje za te reklamy konkretne policzalne środki finansowe!

 

Rafał Brzoska kroki prawne

Brzoska już jakiś czas temu informował o podjęciu kroków prawnych przeciwko koncernowi META. Teraz wystosował apel zarówno do koncernu jak i do polskiego rządu:.

 

Na wezwanie do działania – przedstawiciele METY odpowiadają “robimy co w naszej mocy/uruchamiamy szybką ścieżke/bla bla bla…” -efekt jest taki jaki jest i jaki widać na zdjeciach! Co więcej -ten mechanizm dotyka coraz więcej osób publicznych! Kiedy wreszcie Ministerstwo Sprawiedliwości i sam Rząd dostrzeże ten problem?
Ciekawe – jak to jest pracować dla firmy w której “nic się nie da @META” ,która na czyjejś krzywdzie robi miliardy dolarów zysku kwartalnie??? @robert_bednarski [Dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią Facebook – przyp. red.] – przyjdzie taki moment, że za tę niegodziwość zapłacicie najwyższą cenę-utratę rynku i userów. Jesteście odpowiedzialni za większość hejtu w polskiej i światowej przestrzeni publicznej i żerujecie na tym. Rozumiem Waszą strategie – “na przeczekanie”, aż temat się “zużyje” i “wygaśnie”, ale niedoczekanie Wasze…

 

W komentarzach wielu internautów pisało, że i oni zgłaszają tego typu reklamy i dostają taką samą odpowiedź. Inni zaś zachęcali Rafała Brzoskę do stworzenia własnej platformy social media.

Grzegorz Braun jest biedny? Szok JAKI ma majątek!

Grzegorz Braun pracował jako dziennikarz, nauczyciel akademicki i scenarzysta. Od wielu lat jest także zaangażowany w politykę.

Jednak jego oświadczenie majątkowe budzi ogromne zdziwienie. Czy polityk naprawdę jest biedny?

 

https://www.facebook.com/grzegorz.michal.braun

 

Grzegorz Braun – majątek

Bardzo często politykom udaje się zgromadzić znaczny majątek, po poza uposażeniem poselskim czy też z racji pełnionego urzędu, zarabiają też na wykładach, książkach czy różnego typu wystąpieniach. I tak znaczny majątek zgromadził Andrzej Duda czy Szymon Hołownia.

Tymczasem Grzegorz Braun w swoim oświadczeniu wykazał iż nie żadnych posiada samochodu, papierów wartościowych czy nieruchomości. Stwierdził za to, że jest właścicielem praw autorskich do książek – mowa zatem o hipotetycznej wartości. Stwierdził też, że był „okradany przez Prezydium Sejmu RP IX i X kadencji” – czym nawiązał do kary jaką na niego nałożono za zgaszenie świec Chanukowych.

Przyznał iż obecnie posiada jedynie 3337 zł i 2,87 dolara amerykańskiego, co wskazywałoby, że poseł jest zwyczajnie biedny.

 

Przypomnijmy jednak, że obecnie Braun dostał się do Parlamantu Europejskiego. Tam podstawowe uposażenie wynosi 10 075,42 euro brutto przed opodatkowaniem. Jest więc nadzieja, że status majątkowy posła się poprawi.

Michał Koterski otwiera klinikę. Kogo będzie leczył?

44-letni Michał Koterski to aktor i celebryta. Studiował też scenopisarstwo, a teraz otwiera klinikę.

Kogo i z czego będzie leczył?

 

https://www.instagram.com/misiekkoterski/

 

Poza spektakularną karierą w filmach takich jak „Ajlawju”, „Dzień świra”,  Wszyscy jesteśmy Chrystusami” czy „Gierek”, aktor „zaliczył” też ogromny upadek. Kilka lat temu przyznał, że był na dnie – bardzo poważnie uzależniony od alkoholu i narkotyków.

 

Od 14 roku życia pogrążyłem się w ciężkim uzależnieniu od wszelkich substancji zmieniających świadomość na 21 lat .

– przyznał.

 

Michał Koterski klinika

Jednak swój upadek postanowił przekuć na coś dobrego i stąd pomysł na zaangażowanie się w działalność kliniki uzależnień.

 

Dzisiaj jestem 10 lat trzeźwy i wiem ze te wszystkie doświadczenia , wzloty upadki , wiele lat leczenia w różnych ośrodkach i na różnych terapiach były po coś.

 

(…) dochodzę do momentu gdzie poznaje moją wspólniczkę Dominikę i razem otwieramy Ośrodek leczenia uzależnień . Dzisiaj już wiem ze wszystko jest po coś i największe zło można przekuć w wielkie dobro.

– stwierdził.

 

Monika Richardson rozstała się z Arturem! Ale mu dokopała!

 

Klinika leczenia uzależnień „Odwróceni”

 Chcemy stworzyć miejsce gdzie zaopiekujemy się waszymi traumami i emocjami gdzie znajdziecie poczucie bezpieczeństwa . Gdzie będziecie mogli spotkać się ze sobą i wylać solidny fundament który pozwoli rozpocząć wam drogę do trzeźwości. Jest to choroba śmiertelna z której w najbardziej optymistycznych statystykach wychodzi z niej 10 procent ludzi. Żadna terapia nie daje gwarancji, ale jeżeli bardzo tego zapragniecie to wszystko jest możliwe .

– napisał Koterski.

 

Klinika leczenia uzależnień „Odwróceni” mieści się w Węgorzewie – nas samym jeziorem. Pacjenci mogą skorzystać z terapii uzależnień w zakresie alkoholu, narkotyków, leków, hazardu, Internetu, czy zaburzeń odżywiania. W luksusowym ośrodku można też odbyć detoks alkoholowy, narkotykowy czy lekowy.

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michał Koterski (@misiekkoterski)

Rozenek kupiła kolejny apartament. Dlaczego w Kołobrzegu?

Małgorzata Rozenek na instagramie pochwaliła się zakupem kolejnego apartamentu.

Wiadomo jednak, że celebrytka mieszka pod Warszawą, skąd więc pomysł na nieruchomość w Kołobrzegu?

 

https://www.instagram.com/m_rozenek/

 

Małgorzata Rozenek apartament Kołobrzeg

Publikując zdjęcia z kancelarii notarialnej napisała:

 

Co za dzień kolejny cel z listy marzeń zrealizowany ❣️ jestem dumna, szczęśliwa i na dobrej drodze. Jeżeli poprzednie mieszkania kupowałam dla synów, to dla kogo jest ten apartament? Kołobrzeg – nasza historia właśnie się zaczęła

 

Mieszkanie zlokalizowane jest w Harmony Resort, czyli kompleksie „280 luksusowych apartamentów zlokalizowanych blisko plaży, w prestiżowej dzielnicy Kołobrzegu”. Cena za metr kwadratowy to około 20 tysięcy złotych, a za najtańsze apartamenty trzeba zapłacić około pół miliona złotych.

 

Marcin Maciejczak za 8500 zł. sprzedał NIE-namalowany obraz!

 

Dlaczego Kołobrzeg?

Harmony Resort Kołobrzeg można kupić apartament dla siebie lub w celach inwestycyjnych, czyli pod wynajem z opcją samodzielnego korzystania.

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel zarabia przez cały rok jednocześnie mogąc z niego korzystać podczas własnych urlopów czy wakacji.

– podano na stronie Resortu.

 

Małgorzata Rozenek najprawdopodobniej wybrała właśnie tę opcję. Jak wyjaśniła na instastory – chodzi o inwestycję, a zależało jej na miejscu, które przez cały rok jest odwiedzane przez turystów i kuracjuszy. Prawdopodobnie jednak sama też zamierza korzystać z apartamentu – podkreślała jak ważne jest dla niej to, że na terenie Resortu są baseny i atrakcje dla dzieci.

 

 

Kolejka na Kasprowy Wierch. Dlaczego nie ma kolejek?

W poprzednich latach, aby wjechać na Kasprowy Wierch, trzeba było stać w długiej kolejce. „Ogonek” często ciągnął się nawet na kilkaset metrów.

Teraz jednak przy kasie na kolejkę nie ma tłumów. Dlaczego kolejka świeci pustkami?

 

fot. screen – https://www.pkl.pl/kasprowy-wierch/kamery-online.html

 

Kolejka na Kasprowy Wierch cena 2024

Ceny biletów na Kasprowy Wierch różnią się w zależności od tego, czy kupujemy je w kasie czy online. W przypadku zakupów przez Internet, bilet można kupić nieco taniej w zależności od wybranej godziny. I tak bilety w sezonie wysokim (22.06.2024-30.09.2024) kupimy w następujących cenach:

 

  • Góra – Dół normalny: 99 – 139 zł, ulgowy: 79 – 115 zł
  • w jedną stronę normalny: 79- 115 zł, ulgowy 69 – 95 zł

 

Jeśli jednak kupujemy bilet w kasie, to ceny są stałe:

 

  • Góra – Dół normalny 139 zł, ulgowy: 115 zł
  • w jedną stronę normalny: 115 zł, ulgowy 95zł

 

Kolejka na Kasprowy Wierch świeci pustkami

Dla wielu osób te ceny są zaporowe i dlatego kolejka na Kasprowy Wierch świeci pustkami. Wyobraźmy sobie bowiem 4-osobową rodzinę, która chce z dziećmi wjechać na górę. Kupując bilety w kasie wydadzą ponad 500 zł. – nie ma tu bowiem biletów rodzinnych. Do tego dodajmy obiad czy choćby przysłowiowe lody i kwota robi się bardzo duża.

Wjazd na górę trwa tylko około 20 minut, a zdaniem wielu osób, cena za taki kurs jest zaporowa. Szczególnie, że Polacy porównują ją z cenami zagranicznych kolejek, gdzie stawka za wjazd na górę jest symboliczna.

Bogata „emerytka”. Jaki majątek ma Agnieszka Radwańska?

35-letnia Agnieszka Radwańska w 2018 roku zakończyła swoją sportową karierę.

Obecnie sportsmenka zajmuje się życiem rodzinnym, ale też udziela w różnych inicjatywach sportowych. Na spokojne życie zapracowała sobie w czasie swojej tenisowej kariery. Jaki majątek ma Radwańska?

 

https://www.facebook.com/AgnieszkaRadwanska1

 

Agnieszka Radwańska – majątek

35-letnia „emerytka” może pochwalić się bogatymi zasobami. W czasie sportowej kariery zarobiła aż 27,7 milionów dolarów czyli około 110 milionów złotych. To jednak nie wszystko. Jak wylicza „Świat Gwiazd”:

 

Do tych kwot należy też doliczyć kontrakty sportowe i reklamowe. W 2023 roku magazyn “Wprost” oszacował jej majątek na 103 miliony złotych. Dało jej to 50. miejsce na liście najbogatszych Polek i 29. w rankingu 40 najmłodszych milionerów.

 

Agnieszka Radwańska jest także inwestorką. Była tenisistka posiada liczne nieruchomości w Krakowie, Warszawie, Sopocie, Zakopanem oraz w Miami. W Krakowie zaś można nawet przenocować w jej hotelu “Aga Tenis Apartments”. Poza tym ma własną willę.

Jak więc widać, Radwańska nie musi się martwić o przyszłość, a już na pewno nie musi liczyć na emeryturę z ZUS.

 

Stobnica. Zarabiają na zamku, który jest ZAMKNIĘTY!

Zwiedzanie zamków to spora atrakcja turystyczna. Ale co z obiektem, który jak Stobnica Zamek, jest zamknięty?

Właściciele zamku w Stobnicy znaleźli na to sposób na „monetyzowanie” zamku i ponoć świetnie na nim zarabiają!

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=61551201308161

 

Stobnica Zamek – kontrowersje

Budowa zamku w Stobnicy (woj. wielkopolskie) rozpoczęła się w 2015 roku i do tej pory nie została ukończona. Co więcej, budowla stanęła na skraju Puszczy Noteckiej i obszaru Natura 2000.

W sierpniu 2021 roku „Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał decyzję o pozwoleniu na budowę z 2015 roku dla obiektu jako nieważną”*. Od tej pory toczyły się kolejne postępowania, aż w końcu sprawę skierowano do ponownego rozpatrzenia.

Wcześniej planowano, by w zamku powstały lokale mieszkalne, obecnie plany inwestorów nie są znane. Tymczasem postanowili oni i tak zarabiać na zamku. Jakie są ich pomysły?

 

Zamek w Stobnicy – zwiedzanie, oblężenie, pamiątki

W 2023 roku wokół zamku otworzono ścieżkę edukacyjną i można ją zwiedzać. Bilety kosztują od kilkudziesięciu złotych w górę (cena zależy od sezonu i od dnia).

A gdy już turyści zawitają w okolice zamku, mają wiele możliwości, by wydać pieniądze. Mogą sobie kupić pamiątki: kubek za 49 zł., magnes za 20 zł. czy wybić dukat za 15 zł. Ponadto w ofercie są też zbroje dla dzieci, książki o rycerstwie czy pocztówki.

Działa także mała gastronomia, która w menu ma na przykład pajdę ze smalcem i ogórkiem za 15 zł. czy kiełbasę z chlebem za 25 zł.

Ale to nie wszystko, bo Stobnica Zamek organizuje także wydarzenia specjalne. Najbliższe 20-21 lipca 2024 r. to „Oblężenie Zamku w Stobnicy”. W tych dniach będzie można wejść do zbrojowni, strzelać z kuszy, czy dosiadać drewnianych rumaków. Udział w tym wydarzeniu to koszt ponad 65 zł. od osoby.

 

Jak widać, właściciele zamku są bardzo kreatywni i potrafią zarobić nawet na zamkniętym obiekcie!

 

 

źródło: busienessinsider

*wikipedia