Szokująca decyzja Diane Keaton. To jemu zapisała 5 milionów dolarów!

Kilka dni temu zmarła Diane Keaton. Słynna aktorka przed śmiercią spisała swój testament, a jeden z zapisów mocno zaskakuje!

 

https://www.instagram.com/diane_keaton/

 

Diane Keaton zmarła w wieku 79 lat, a pomimo kilku związków, nie miała własnego potomstwa. Dopiero w dojrzałym wieku adoptowała dwóję dzieci córkę Dexter (29 l.) i syna Duke’a (25 l.).  Jednak nie będą oni jedynymi spadkobiercami majątku aktorki, wycenianego na 100 milionów dolarów.

 

Jak się okazuje Diane sporą sumkę zostawiła dla swojego ukochanego psa o imieniu Reggie. Pupil towarzyszył aktorce od kilku lat.

Znajomi gwiazdy wspominali:

 

„Jeszcze kilka miesięcy temu codziennie wyprowadzała psa na spacer. Zwykle była ubrana tak samo, w kapeluszu i okularach przeciwsłonecznych, niezależnie od pogody”.

 

„Zawsze była bardzo miła, zabawna i rozmowna. Rozmawiała ze swoim psem jak z człowiekiem”

 

„Była ekscentryczna i emanowała aurą hollywoodzkiego oldschoolu. Była bardzo, bardzo wyjątkowa”.

 

Aktorka chciała zadbać o swojego pieska nawet, gdy jej już nie będzie na tym świecie. To dlatego przeznaczyła 5 milionów dolarów na swojego golden retrievera.

 

…fundusze zapewnią mu odpowiednią opiekę do końca życia, a część z nich zostanie przekazana na cele charytatywne wspierające zwierzęta.

– informuje Aol.com.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Hudson Grace (@hudsongracesf)

*źródło: https://www.aol.com/

27-letnia Polska zmarła na Bali. Dlaczego anorektyczki nie widzą, że są chude?

27-letnia Karolina zmarła na Bali, a w chwili śmierci młoda kobieta miała ważyć około 22 kilogramów.

Mimo wygłodzenia, odmawiała pomocy lekarskiej twierdząc, że frutarianizm (żywienie się wyłącznie owocami) sam pomoże jej organizmowi.

Jak to możliwe, że osoba skrajnie wychudzona nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu?

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Karolina Krzyżak Bali

Sprawę Karoliny opisał „The Sun”, który informuje, że w grudniu 2024 roku, Polska zameldowała się w ośrodku Sumberkima Hill na Bali. Po przyjeździe młoda kobieta zażądała, by podawać jej tylko owoce. Jednak już wtedy była w bardzo złym stanie:

 

…personel hotelu był podobno zaskoczony jej „wychudzoną” kondycją.

 

Osłabła tak bardzo, że pewnego wieczoru recepcjonista musiał odprowadzić ją z powrotem do pokoju, ponieważ sama nie była w stanie tego zrobić.

 

Zaniepokojeni o gościa, pracownicy hotelu błagali Karolinę o wizytę u lekarza.

 

Ta jednak odmawiała, w trzy dni później znaleziono ją martwą.

 

Frutarianizm

Frutarianizm to skrajna wegańska dieta polegająca jedynie na jedzeniu owoców, orzechów i nasion. Dieta ta jest krytykowana jako mało zbilansowana i dostarczająca dużej ilości cukrów prostych. Jednak frutarianizm choć może powodować różne niedobory, to nie jest dietą odchudzającą. Równie dobrze na diecie owocowej można przytyć – jedząc bardziej kaloryczne owoce czy orzechy.

 

Jednak Karolina nie tylko była frutarianką, ale też od lat cierpiała na anoreksję:

 

Polka, która przez całą młodość zmagała się z anoreksją, w końcu uległa swoim wyborom dotyczącym stylu życia.

 

Jako nastolatka zmagała się z problemem postrzegania własnego ciała, ale dopiero po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii, aby studiować na Uniwersytecie w Leeds, zainteresowała się jogą, a jednocześnie odkryła weganizm.

 

>>>Dlaczego nie możesz schudnąć, choć „robisz wszystko”? Oto 5 pułapek!

 

Dlaczego anorektyczki nie widzą, że są chude?

Patrząc na wychudzone ciała osób cierpiących na anoreksję, trudno uwierzyć, że wciąż postrzegają się jako „grube” osoby.

Wyjaśnieniem tego zjawiska jest dysmorfofobia, czyli obsesja na pewnym elemencie swojego wyglądu i wyolbrzymianie swojej „wady” – która często jest niedostrzegalna dla innych.

Ponadto osoby chore na anoreksję mają zaburzony obraz własnego ciała i nie widzą się prawidłowo. Nawet patrząc na wychudzoną rękę czy nogę, mogą uważać, że ta część ciała jest gruba.

Leczenie osób z takimi zaburzeniami obejmuje szereg działań takich ja: psychoterapia, farmakoterapia, terapia grupowa i/lub rodzinna czy techniki relaksacyjne.

*źródło: https://www.thesun.co.uk/

 

5-letni Henio Majdan dostał swój pierwszy samochód! [VIDEO]

Gwiazdy i celebryci najwyraźniej uważają, że na przygodę z motoryzacją nigdy nie jest za wcześnie.

Nic więc „dziwnego”, że 5-letni Henio Majdan właśnie dostał swoje pierwsze auto.

 

screen https://www.instagram.com/r_majdan/reel/DPJfsT1jB0t/

 

W ostatnim czasie głośno było o Krzysztofie Rutkowskim, który swojemu synowi kupił kilka aut z okazji komunii. Natomiast 14-letnia Maja Oświecińska dostała od taty auto, do prowadzenia którego wymagane jest tylko prawo jazdy kategorii AM. Dzięki temu nastolatka może samochodem jeździć do szkoły.

 

Teraz do grona zmotoryzowanych dzieci, dołącza 5,5-letni Henryk Majdan (ur. w czerwcu 2020). Chłopiec dostał od taty samochód elektryczny, który może sam prowadzić. Taka „zabawka” kosztuje około tysiąca złotych.

Jednak w tym przypadku nie dziwi nawet sam prezent, a okazja, z jakiej chłopiec otrzymał autko. Chodzi bowiem o wypadnięcie pierwszego zęba mlecznego.

 

Qurcze moje dzieci dostały 10 zł za pierwszego zęba ale fajnie bo tak samo się cieszyły

 

Za pierwszego trzonowego może będzie helikopter.

 

Czy takie dzieci mają jeszcze marzenia?

 

Kurcze za taką furę oddam zęby Heniu jest przeuroczy ❤️

 

A za drugiego Ząbka dostanie Dom aż strach pomyśleć co będzie jak będzie miał 18 stke

– pisano.

 

A my przypominamy, że dziecko ma aż 20 zębów mlecznych. Co zatem będzie przy kolejnych ząbkach…? 🙂

screen https://www.instagram.com/r_majdan/reel/DPJfsT1jB0t/

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Radosław Majdan (@r_majdan)

Marta Nawrocka zaskoczyła! Ale ma bicepsy! [FOTO]

W czasie kampanii prezydenckiej, a także po wyborach, Karol Nawrocki chętnie prezentował się w sportowych okolicznościach.

Teraz Marta Nawrocka wybrała się na trening z polonią amerykańską, a bicepsy Pierwszej Damy robią wrażenie!

 

https://www.instagram.com/marta_nawrocka_/

 

Karol Nawrocki – podkreślanie męskości

Jak zauważył Adrian Wooldridge, analityk Boloomberga, boksujący, biegający, czy trenujący na siłowni Nawrocki, chciał podkreślić swoją siłę:

 

Być może nowy prezydent nie ma doświadczenia politycznego, ale potrafi zrobić 7 podciągnięć na drążku i chciał, żeby wszyscy to wiedzieli w czasie kampanii.

 

Ma wiele nagrań pokazujących jak się boksuje, czy w inny sposób pokazuje swój fizyczny wigor.

– pisał Adrian Wooldridge.

 

Jego zdaniem:

 

Nawrocki odzwierciedla globalny wzór. Jeśli rozejrzymy się po świecie liderzy podkreślają swoją męskość.

[więcej na ten temat tutaj]

 

Marta Nawrocka bicepsy

Jak widać małżonka Karola Nawrockiego, jest godną męża partnerką. Marta Nawrocka przez 18 lat pracowała jako funkcjonariusz służby celno – skarbowej. Jak opowiadała, regularnie brała udział w treningach i szkoleniach ze strzelania, bo musiała nosić ze sobą broń.

 

Teraz, podczas pobytu w USA, Nawroccy spotkali się z Polonią, a Pierwsza Dama biegała w Central Parku razem z Polska Running Team.

Na nagraniach widać, że był to bieg towarzyski, raczej truchcik niż sprint, jednak odsłonięte ręce Marty Nawrockiej ukazały mocno zarysowane mięśnie.

Można się tylko domyślić, że gdyby je napięła, ukazałyby się potężne bicepsy. Wygląda więc, na to, że Pierwsza Dama jest naprawdę silną kobietą!

https://www.instagram.com/marta_nawrocka_/

 

https://www.instagram.com/marta_nawrocka_/

 

https://www.instagram.com/marta_nawrocka_/

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marta Nawrocka (@marta_nawrocka_)

Tak Katarzyna Stoparczyk rozmawiała z nowym prezydentem! [VIDEO]

Katarzyna Stoparczyk to znana dziennikarka radiowa i telewizyjna.

Wczoraj w nocy przekazano informację o tragicznej śmierci kobiety.

 

screen https://www.youtube.com/watch?v=7cOZLkvGRe4

 

Katarzyna Stoparczyk popularność zdobyła dzięki programowi „Dzieci wiedzą lepiej”, który prowadziła w radiowej Trójce. Następnie była prowadzącą analogiczne show, lecz w telewizji i był to format o nazwie „Duże Dzieci”. W marcu 2023 roku założyła własny kanał na youtube „Dajcie nam głos‼️ Kasia Stoparczyk i Dzieci”, gdzie także rozmawiała z dziećmi na różne tematy.

 

Jeden z wywiadów nosi frapujący tytuł ,,Nasz nowy prezydent”. Bohaterem jednak nie jest żaden z polskich prezydentów, a kilkuletni chłopiec, który twierdzi, że to właśnie on jest prezydentem.

W tej rozmowie Katarzyna Stoparczyk w charakterystyczny dla siebie sposób prowadzi z chłopcem rozmowę. Nie „prostuje” błędów, nie poucza, tylko podąża za logiką dziecka i zadaje kolejne pytania, by zrozumieć tok myślenia chłopca i jego spojrzenie na daną sprawę.

 

screen https://www.youtube.com/watch?v=7cOZLkvGRe4

 

Warto posłuchać tego wywiadu, bo może być on wzorem dla nas, dorosłych, na to by patrzeć na dzieci z szacunkiem i starać się je zrozumieć, zamiast narzucać własny tok myślenia.

Poniżej publikujemy nagranie z „prezydentem”, a także kilka innych rozmów Kasi Stoparczyk z dziećmi.


Katarzyna Stoparczyk urodziła się  17 maja 1970 r. w Oleśnicy. 5 września 2025 r. zginęła w tragicznym wypadku w Jeżowem [więcej na ten temat tutaj].

Dziennikarka miała 55 lat.


 

Iga Świątek dostała kolejne, dziwne pytanie! Ale odparowała! [VIDEO]

Pod koniec sierpnia 2025 r. na konferencji prasowej Iga Świątek dostała pytanie, które wyraźnie ją rozdrażniło.

Teraz padło kolejne, a sportsmenka odpowiedziała w wymowny sposób.

https://www.instagram.com/reel/DOLWENZDObK/?igsh=dDhrazhtbG5kb2ti

Iga Świątek koraliki

W sierpniu dziennikarz zapytał Igę:

 

Czy myślałaś kiedyś, żeby wpleść sobie koraliki we włosy, czy coś?

 

Sportsmenka była raczej przygotowana na pytania dotyczące jej meczów czy treningów i nie kryła swojej dezaprobaty:

 

Co to jest za pytanie, przepraszam?

 

Czy myślałam o tym, żeby wpleść sobie koraliki we włosy?

Nie.

 

O co chodzi? Co to jest za pytanie?

 

Wiele osób uznało reakcję Polki za prawidłową, a samo pytanie za seksistowskie. Jednak na przykład Tomasz Roy Szabelewski czyli Elitarny Łubuz, przypomniał, że wcześniej Iga sama poruszała „lekkie” tematy jak choćby opowiadając o makaronie z truskawkami.

Tymczasem tenisistka dostała kolejne pytanie, które uznała za niewłaściwe.

 

>>>Mama Igi Świątek nie wspiera córki? „Nie musi jeździć na turnieje z mamusią”

 

Iga Świątek zdrowie psychiczne

Tym razem inny dziennikarz zadał pytanie z podtekstem.

 

Czy czujesz, że potrzebujesz przerwy na odbudowanie zdrowia psychicznego?

 

Po czym zaraz się z mitygował.

 

Nie mówię, że je utraciłaś…

 

Ale tenisistka poczuła się zaatakowana:

 

Dlaczego tak mówisz?

– zapytała.

 

A ten tłumaczył:

 

Po prostu się zastanawiałem. Wiesz… to po prostu dużo… Dużo się dzieje.

 

Porozmawiaj z osobami odpowiedzialnymi za harmonogram. Musimy się dostosować.

– odparowała Świątek.

 

Po czym przeszła do „ataku”.

 

A czy ty potrzebujesz przerwy dla zdrowia psychicznego?

– zapytała, a na sali rozległy się śmiechy.

 

– Przepraszam?

 

Wyglądasz, jakbyś potrzebował przerwy.

– kontynuowała.

 

Dziennikarz przyznał że potrzebuje.

 

– Tak.

 

– Więc to tu robisz?

 

– Musimy przetrwać do końca turnieju.

 

Powodzenia

– powiedziała Iga.

 

Ta wymiana zdań nie była zbyt przyjazna. A patrząc na tenisistkę wydaje się, że jest już mocno zmęczona, Być może to też sprawia, że drażnią ją różne sprawy czy pytania.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eurosport Polska (@eurosportpl)

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eurosport Polska (@eurosportpl)

Gigantyczne jezioro na mapie Polski. Turyści w szoku!

Już niedługo w Polsce powstanie gigantyczne i zarazem najgłębsze sztuczne jezioro. Turyści są w szoku. Zobacz, gdzie dokładnie można będzie je podziwiać. 

Niedługo tereny po kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie przejdą niemałą metamorfozę. Zakończenie wydobycia węgla w Polu Bełchatów planowane jest na 2026, z kolei w Polu Szczerców do 2038 roku. Po tym czasie chcą stworzyć tam najgłębsze i największe sztuczne jezioro w całej Polsce. Stworzony zostanie gigantyczny kompleks rekreacyjno-turystyczny.

W Polu Bełchatów – jednym z dwóch pól wydobywczych Kopalni Bełchatów, już od kilku lat prowadzone są prace mające na celu przygotowanie terenu kopalni do jego docelowej rekultywacji w kierunku wodnym. W Kompleksie Bełchatów tereny pogórnicze kształtowane są z myślą o stworzeniu tu w przyszłości dwóch, najgłębszych w Polsce jezior, które na końcowym etapie rekultywacji połączone zostaną w jeden duży zbiornik. Lustro wody bełchatowskiego jeziora będzie miało powierzchnię ok. 4000 hektarów, a jego maksymalna głębokość wyniesie ok. 170 m. czyli o ok. 70 metrów więcej niż głębokość jeziora Hańcza

-pisał kilka lat temu w oficjalnym komunikacie Sławomir Podkówka, wiceprezes zarządu ds. finansowych reprezentujący zarząd spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Poza sztucznym jeziorem, który ma stać się rajem nie tylko dla turystów z Polski, ale i Europy stworzone zostaną liczne plaże, atrakcje i przystań jachtowa. Planowane jest już stworzenie dwóch ogromnych jezior, które następnie połączone zostaną w jeden wielki akwen.

Turyści w szoku! Gdzie dokładnie znajdzie się jezioro?

Jak się okazuje niedaleko jeziora chcą stworzyć drugą elektrownię jądrową. Pierwsza elektrownia konwencjonalna ma działać do 2036 roku. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, to jezioro i elektrownia obok siebie stały by się jednym z najbardziej nowoczesnych miejsc w naszym kraju.

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

Roksana Węgiel wyprowadza się do Londynu. A co z Kevinem?

20-letnia Roksana Węgiel kilka dni temu poinformowała o swojej wyprowadzce do Londynu.

Młoda gwiazda wypowiadała się w liczbie pojedynczej. Pojawiły się więc, pytania, co z jej mężem?

 

https://www.instagram.com/roxie_wegiel/?hl=pl

 

Roksana Węgiel i Kevin Mglej (ur. 1996) ślub wzięli w 2024 roku. Od tej pory młode małżeństwo było nierozłączne. Tymczasem Roxie na instagramie poinformowała, że podczas swojego pobytu w Rzymie:

 

Dowiedziałam się, że dostałam się na jeden ze 100 najlepszych uniwersytetów na świecie i przeprowadzam się do Londynu

 

Przeprowadzka związana jest z podjęciem studiów na Nottingham Trent University, gdzie młoda gwiazda ma kształcić się na kierunku Commercial Songwriting & Production. Zajęcia zaczynają się już 15 września, więc gwiazda już niedługo opuści Polskę. Zapowiedziała jednak, że będzie przyjeżdżać do kraju na koncerty/

 

Uważam, że to jest świetna przygoda, chociażby pod względem tego, że będę musiała pogodzić życie na dwa państwa. Częściowo się tam przeprowadzam. Nikogo tam nie znam, więc będzie coś zupełnie nowego*

– powiedziała w RMF FM.

 

Najwyraźniej jednak w tych planach nie został uwzględniony Kevin Mglej. Dlaczego?

 

Towarzyszem tej przeprowadzki nie będzie jednak Kevin Mglej. Producent i autor tekstów zostaje w kraju z powodu licznych obowiązków zawodowych.

– informuje Plotek.

>>>Była partnerka Kevina Mglej: „zostałam wyrzucona z domu, który tworzyłam” [VIDEO]

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Roksana Węgiel-Mglej (@roxie_wegiel)

*cyt. za plotek

Witamina D – hormon słoneczny, który buduje siłę, odporność i formę sportową

Choć powszechnie nazywana witaminą, D₃ pełni funkcję prohormonu steroidowego, wpływającego na ekspresję ponad dwóch tysięcy genów. Odpowiada za mineralizację kości, regulację syntezy testosteronu, aktywność układu odpornościowego i prawidłowe działanie mięśni szkieletowych poprzez receptory VDR obecne w jądrze komórkowym. Dane z ostatnich lat dowodzą, że nawet sportowcy mogą cierpieć na niedobory tej substancji (25-OH D poniżej 30 ng/ml), co może skutkować obniżeniem siły szczytowej o 5–10%, dłuższym czasem regeneracji i większą podatnością na kontuzje. W polskich warunkach klimatycznych, gdzie od jesieni do wiosny promienie UVB nie są wystarczająco silne, suplementacja jest nieodzowna.

Od promieni słonecznych do aktywnej formy witaminy D

Pod wpływem promieni UVB (zakres 290–315 nm), skóra wytwarza cholekalcyferol (witaminę D₃) z prekursora 7-dehydrocholesterolu. Następnie w wątrobie przekształca się on do 25-hydroksy-D, a w nerkach do biologicznie aktywnej 1,25-dihydroksy-D. W tym procesie niezbędne są także magnez i witamina K₂ – bez ich udziału aktywna forma witaminy może odkładać wapń w naczyniach, zamiast wspierać mineralizację kości.

Skutki niedoboru dla osób aktywnych fizycznie

  • Obniżona siła mięśni izometrycznych, wyższy poziom kinazy kreatynowej po wysiłku
  • Redukcja VO₂max nawet o 8%, gdy stężenie 25-OH D spada poniżej 20 ng/ml
  • Zwiększona zapadalność na infekcje górnych dróg oddechowych w sezonie jesienno-zimowym

Jak dobrać odpowiedni suplement i jego dawkę?

W kategorii Witamina D dostępne są preparaty w kapsułkach zawierające 2000–4000 IU, a także krople z 1000 IU na porcję, często wzbogacone o witaminę K₂ w formie MK-7. Rekomendacje krajowych ekspertów wskazują na dzienne spożycie 2000 IU dla przeciętnego dorosłego i 4000 IU dla osób aktywnych z niskim poziomem tkanki tłuszczowej (<12%) lub większą masą mięśniową. Poziom 25-OH D warto sprawdzać co pół roku – optymalny zakres to 40–60 ng/ml.

Zalecenia sezonowe – protokół „Sun & Strength”

  • Jesień i zima: 4000 IU wit. D₃ + 100 µg wit. K₂ MK-7 spożywane wraz z posiłkiem bogatym w tłuszcze (np. orzechy, awokado)
  • Wiosna i lato (przy nasłonecznieniu poniżej 15 minut dziennie): 2000 IU D₃ + 50 µg K₂
  • W okresach intensywnego wysiłku: dodatkowo 200 mg glicynianu magnezu wieczorem, wspierającego konwersję witaminy D

Połączenia i działanie synergiczne

Witamina D poprawia absorpcję wapnia, lecz bez obecności K₂ może sprzyjać jego odkładaniu w naczyniach krwionośnych. Suplementy „D₃ + K₂” zapewniają, że wapń trafia tam, gdzie powinien – do układu kostnego. Kombinacja witaminy D z kwasami omega‑3 działa przeciwzapalnie – w badaniach na triatlonistach odnotowano 15-procentowy spadek CRP. Warto pamiętać, że nadmiar D₃ (>10 000 IU/dobę) bez kontroli poziomu 25-OH D może prowadzić do hiperkalcemii, objawiającej się osłabieniem i wzmożonym pragnieniem.

Co pokazują badania?

W eksperymencie z 2023 roku suplementacja 4000 IU witaminy D₃ dziennie przez osiem tygodni u ciężarowców (z poziomem 25-OH D podniesionym z 22 do 48 ng/ml) przyniosła wzrost siły w przysiadzie o 6 kg i zmniejszenie zakwasów o 20%. W innym badaniu piłkarze utrzymujący poziom ≥ 40 ng/ml doznawali o 30% mniej kontuzji mięśniowych, mimo zbliżonego czasu gry.

Opinie użytkowników na temat kapsułek i kropli, a także ich wyniki badań 25-OH D przed i po suplementacji, można znaleźć w sekcji recenzji na stronie sklepu SFD – https://sklep.sfd.pl/.

Podsumowanie

Witamina D pełni kluczową funkcję w utrzymaniu wydolności, zdrowia układu odpornościowego i kondycji kości. Codzienna dawka na poziomie 2000–4000 IU (w połączeniu z K₂ i magnezem) pomaga utrzymać optymalne stężenie 25-OH D w przedziale 40–60 ng/ml, co przekłada się na większą siłę, lepszą wytrzymałość i niższe ryzyko kontuzji. Wybierz standaryzowany suplement z kategorii Witamina D, kontroluj regularnie jego poziom i wykorzystuj pełnię potencjału promieni słonecznych przez cały rok.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wystawne urodziny żony Rafała Mroczka! [FOTO]

43-letni Rafał Mroczek przez wiele lat związany był z Joanną Skrzyszewską, z którą ma córkę Zofię (ur. 2016). Natomiast w maju 2024 poślubił Magdalenę Czech.

Magdalena właśnie świętowała swoje 30 urodziny, a w sieci opublikowano zdjęcia.

 

https://www.instagram.com/rafalmroczek/

 

Urodziny żony Rafała Mroczka zorganizowano w ośrodku z domkami letniskowymi. Natomiast samo przyjęcie odbyło się nad bsenem. Impreza była huczna i trwała aż do nocy, a bawiło się na niej ponad 40 osób.

 

Moja żona @cze_madzia ma dzisiaj urodziny Dziękuję, że pojawiłaś się na mojej drodze i każdego dnia mogę poznawać Twoje piękne serce.

Świętowaliśmy wczoraj …… z hukiem

Dziękuję wszystkim, którzy byli i tym, którzy nie mogli dotrzeć. Macie tu kilka fotek

– napisał Rafał Mroczek.

 

Natomiast Magdalena Mroczek z okazji swoich urodzin, podzieliła się swoimi przemyśleniami:

 

Ostatnie lata nauczyły mnie kilku rzeczy:

 

1. Największe ograniczenia mieszkają w głowie – ale wystarczy zrobić krok, by odkryć piękno po drugiej stronie.
2. Wytrwałość i cierpliwość to droga, która kształtuje serce i przygotowuje na to, co naprawdę wartościowe.
3. Bóg nigdy nie daje więcej, niż możemy unieść – i nawet gdy jest trudno, On jest zawsze dobry. Zawsze.
4. Relacje to najcenniejszy skarb – dbanie o nie daje prawdziwe poczucie sensu i spełnienia.
5. Małżeństwo to najpiękniejsza przygoda – polecam każdemu! Choć wymaga codziennej pracy, nic nie daje większego poczucia bezpieczeństwa niż druga osoba, która bezinteresownie i świadomie wybrała właśnie Ciebie. ❤️

 

Zdjęcia poniżej.

https://www.instagram.com/rafalmroczek/
https://www.instagram.com/rafalmroczek/
https://www.instagram.com/rafalmroczek/
https://www.instagram.com/rafalmroczek/

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Magdalena Mroczek (@cze_madzia)

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rafał Mroczek (@rafalmroczek)